کمک 12 میلیارد دلاری عربستان، امارات و کویت به مصر

نخست‌وزیر مصر اعلام کرد که حجم سرمایه‌گذاری‌ها و وام‌های دریافتی از سوی دولت قاهره در کنفرانس شرم الشیخ به 60 میلیارد دلار رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم محلب، نخست‌وزیر مصر در پایان کنفرانس سه روزه شرم الشیخ که برای حمایت مالی از مصر برگزار شد، کمک 12 میلیارد دلاری کشورهای عربستان، امارات و کویت را به عنوان بخشی از این کمک‌ها ذکر کرد.

وی افزود: کنفرانس شرم الشیخ نتایج چشمگیری داشت و ما هم‌اکنون باید برای پیشرفت مصر تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، نخست وزیر مصر تصریح کرد: امضای چند تفاهم نامه به ارزش 36 میلیارد و 200 میلیون دلار، توافق درباره اجرا و تأمین هزینه پروژه‌هایی به ارزش 18 میلیارد و 600 میلیون دلار با بازپرداخت طولانی هزینه این پروژه ها و همچنین دریافت 5 میلیارد و 200 میلیون دلار وام از مؤسسات مالی بین‌المللی از دیگر نتایج کنفرانس شرم الشیخ بود.

وی اعلام کرد که وزارت سرمایه گذاری مصر کارگروهی را برای نظارت مستمر بر اجرای پروژه ها مشخص شده تشکیل داده است.

ابراهیم محلب در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی درباره تعهدات مالی هنگفت برخی از کشورها به سرمایه گذاری در مصر گفت: این سرمایه‌گذاری پیام جهان به مصر بوده است؛ مبنی بر این که این کشور در مسیر درست قرار دارد و همه کشورهای جهان از مصری‌ها حمایت می کنند.

وی اضافه کرد: این تحول مهم ناشی از شرایط مثبت در کشور ناشی از تشویق به سرمایه گذاری، حمایت از بخش های اقتصادی، اعلام اقتصاد آزاد و اطمینان دادن به بخش تولید است.

انتهای پیام

کد N769825