در جلسه هیات دولت مطرح شد،

گزارش وزارت جهاد کشاورزی از تامین کالاهای اساسی

سیاسی

گزارش وزارت جهاد کشاورزی درخصوص تامین کالاهای اساسی در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، ارائه شد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه همچنین اعضای دولت پس از بحت و تبادل نظر پیرامون مهم ترین مسایل جاری کشور، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی را بررسی و تصویب کردند.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، با تصویب دولت مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح دیسپچ مشترک بین دستگاه های امدادی با هدف ارتقای خدمات امداد و فوریت های پزشکی و ایجاد هماهنگی کارآمد در رسیدگی به حوادث و سوانح پیش بینی نشده در اختیار استان قم قرار گرفت.

همچنین مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ایستگاه پمپاز گوریه و شبکه فرعی آبیاری و زهکشی اراضی گوریه به منظور افزایش راندمان آبیاری و جلوگیری از اتلاف منابع آبی در سطح ۸۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی در استان خوزستان اختصاص یافت.

اختصاص مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل محورهای ارتباطی به منظور جلوگیری از وقوع بحران و ایجاد اختلال در ترافیک عبوری، مبلغ ۶۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی رودخانه ها و مسیل ها و بازسازی و لایروبی قنوات و ایمن سازی و مقاوم سازی بیمارستان ها در استان اصفهان و اختصاص مبلغ سه هزار میلیارد ریال اعتبار به وزارت راه وشهرسازی بابت تکمیل طرح های هادی روستایی بالای ۱۰۰ خانوار از دیگر مصوبات جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران بود.

دولت همچنن مبلغ ۴۰۹ میلیارد ریال برای افزایش سرمایه صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از محل اعتبارات فروش سهام و اموال و دارایی های دولت اختصاص داد.

آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از محل هدایای مستقل، حق التولیه ،حق النظاره و اداره امور اماکن مذهبی در سال ۱۳۹۳ نیز در این جلسه به تصویب رسید.

با تصویب هیات وزیران حق الامتیاز و حق السهم دولت و جریمه قانونی جبران عدم انجام تعهدات بابت فعالیت های ارائه خدمات پستی، مخابراتی، فناوری اطلاعات و مجوز ایجاد شبکه های ارتباطات و فناوری اطلاعات تعیین شد.

هیات وزیران به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد برای اجرای آزاد راه بندرعباس – کرمان به طول حدود ۳۷۰ کیلومتر شامل مطالعات، طراحی، آزاد سازی مسیر، احداث آزادراه و تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره برداری از آن، نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث ،نگهداری و بهره برداری آزادراه بندرعباس – کرمان با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید.

دولت با تمدید مهلت تصویب نامه موضوع تعیین قیمت مازوت مصرفی واحدهای تولیدی سیمان تا پایان سال ۱۳۹۴ موافقت نمود.

انتهای پیام

کد N769767