چین جنگنده‌های خود را به مرز میانمار فرستاد

رسانه‌های وابسته به دولت چین گزارش دادند، پس از آنکه یک جنگنده میانمار بمبی را در استان "یونان" در جنوب غرب چین ریخته و باعث کشته شدن چهار چینی شد ارتش چین نیز جنگنده‌های خود را برای گشت‌زنی به مرز با میانمار فرستاده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، روز جمعه یک جنگنده ارتش میانمار بمبی را در یک مزرعه نیشکر در شهر لینکانگ استان یونان ریخته و باعث کشته شدن چهار کارگر و زخمی شدن 9 تن دیگر شد.

این اتفاق چند روز پس از آن افتاد که چین در خصوص تشدید خشونت‌ها در نزدیکی مرزهای خود پس از بالا گرفتن درگیری‌های قومی در منطقه کوکانگ واقع ار ایالت شان در شمال شرق میانمار هشدار داد.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش آزادی خلق چین روز جمعه چند جنگنده خود را به منظور رهگیری، نظارت و هشداردهی و تعقیب جنگنده‌های ارتش میانمار که در نزدیکی مرز با چین پرواز می‌کردند به این منطقه اعزام کرده است.

همچنین لیو ژنمین، معاون وزیر امور خارجه چین نیز سفیر میانمار در این کشور را به منظور اعتراض به حادثه روز جمعه احضار کرده است.

وی همچنین از میانمار تقاضا کرده تا درباره این حادثه تحقیقات جامع انجام داده و با اتخاذ تدابیر موثر و سریع جلوی رخداد مجدد چنین حوادثی را بگیرد.

خبرگزاری شینهوا همچنین گزارش داد: لیو ژنمین، از مقامات میانمار خواسته تا امنیت و ثبات در مناطق مرزی چین با میانمار را حفظ کنند.

وزارت امور خارجه چین چند روز پیش اعلام کرد که خانه‌ای در استان یونان هدف گلوله باران از آن سوی مرز میانمار قرار گرفته است.

انتهای پیام

کد N769674