مقام ارشد دولت پاکستان:

اسلام آباد نمی‌خواهد به اختلافات در منطقه دامن بزند

سیاسی

یک مقام ارشد دولت پاکستان گفت این کشور قصد ندارد با پیوستن به برخی کشورهای منطقه به اختلافات موجود دامن بزند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پاکستان نمی خواهد به جبهه شکل گرفته علیه ایران در منطقه بپیوندد. یک مقام ارشد دولت پاکستان این مطلب را در گفتگو با روزنامه داون و با اشاره به سفر اخیر «نواز شریف» نخست وزیر این کشور به عربستان بیان کرد.

بر این اساس دعوت شخصی ملک سلمان از شریف بخشی از تلاش دیپلماتیک پادشاه جدید عربستان برای گسترش مناسبات در منطقه بوده است.

در همین راستا ملک سلمان دیدارهایی با روسای جمهوری و مقامات فلسطین، مصر، ترکیه، امارات، قطر و اردن داشته است. به گفته این مقام پاکستانی، موضوع نگرانی ریاض از نفوذ منطقه ای ایران و نیز خطر گسترش تروریسم از جمله محورهای مذاکرات ملک سلمان با نخست وزیر پاکستان بوده است.

در این دیدار نواز شریف ضمن اطمینان دادن در مورد همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم موضع اسلام آباد را در قضیه اختلافات بین کشورهای اسلامی منطقه، بی طرفی اعلام کرده است. بر این اساس پاکستان می کوشد ضمن حفظ بی طرفی، به عنوان یک میانجیگر برای اتحاد امت اسلامی نقش آفرینی کند.

این مقام پاکستانی تاکید کرد کشورش نمی خواهد با پیوستن به جبهه شکل گرفته علیه ایران در منطقه، به اختلافات موجود در بین کشورهای اسلامی دامن بزند. وی با اشاره به حضور شماری از مستشاران نظامی پاکستان در عربستان یادآور شد اسلام آباد هیچگونه نیروی نظامی به این کشور اعزام نخواهد کرد.