عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس: رفع اختلافات و ایجاد همدلی مهمترین خانه تکانی مجلس نهم است

مجلس نهم

نماینده بیجار گفت: مهمترین خانه تکانی سیاسی مجلس دوری از جدایی و اختلاف است.

سید محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرآنلاین درخصوص اینکه چه خانه تکانی باید در مجلس انجام شود که در آخرین سال فعالیت مجلس نهم آماده تر باشد.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که خانه تکانی مجلس می تواند دور انداختن اختلافات وصاف کردن دل ها باشد،گفت:برای همدلی و یکدلی در راستای انجام امورات کشور و کمک به دولت باید اختلافات را دور انداخت و به نظر من خانه تکانی مجلس همین است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بيان اينکه یکی از خانه تکانی های مهم مجلس کاهش طرح ها و لوایح انبوه در مجلس نهم برای به ارث نرسیدن آن به مجلس بعدی است گفت:این حرف درستی است که ما لوایح و طرح های غیر ضروری را کنار بگذاریم اما یک تکلیف یا درخواستی آقای دکتر لاریجانی از آقای دکتر روحانی خواستند اين بود که در بخش هایی که قوانین زائد و دست و پاگیر وجود دارد و یا بخش هایی که نیاز به قوانین وجود داریم، آن ها را به مجلس اعلام کنند.
این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در راستای بحث اقتصاد مقاومتی و کمک به وضعیت موجود، من فکر میکنم، اگر آن درخواست از سمت دولتی ها بیاید و آقای رئیس جمهور آن را بفرستند ما می توانیم بسیاری از این طرح ها و لوایح غیر ضروری و بعضا با گرایش های سیاسی را کنار بگذاریم و واقعا نگاه مان نگاه ملی باشد و به دور از دسته بندی های سیاسی و گروهی و جناحی کار کشور را پیش ببریم.
بیاتیان در ادامه در خصوص این که آیا مجلس الزامی برای خانه تکانی سیاسی برای سال آخر خود و ورود به انتخابات دارد خاطر نشان کرد:خانه تکانی سیاسی مجلس نهم،دورکردن اختلافات غیر ضروری و نزدیک تر کردن دل ها بین مجلس و دولت و همچنین نمایندگان مجلس با اختلاف سلیقه های مختلف برای انجام اموراتی که مربوط به کل کشور است.
نماینده مردم بیجارادامه داد:اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخش اقتصاد،تولید و صنعت است.

بیاتیان در ادامه با اشاره به اینکه خانه تکانی سیاسی می تواند با جدایی از تمام اختلاف نظرها آغاز شود،خاطر نشان کرد:بایددرگام اول خانه تکانی سیاسی اختلافات راکنار بگذاریم و یک دل شویم زیرا درشرایطی که دشمن، ما را تحریم کرده است،خودمان بایدخود تحریمی ها را کنار بگذاریم.
2929

 

کد N769521