عراقچی: تهران امیدوار به حل اختلافات مهم با آمریکاست

مذاکرات هسته ای ایران, مذاکرات ایران و آمریکا, عراقچی, سید عباس عراقچی

مذاکره کننده ارشد ایرانی در مذاکرات ایران و 1+5 ابراز امیدواری کرد تهران در این دوره جدید از مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اختلافات مهم را حل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران روز یک‌شنبه اعلام کرد که تهران امیدوار است مهم‌ترین اختلافات میان ایران و آمریکا در دور جدید مذاکرات هسته‌ای حل شود.

او ادامه داد: ما هنوز اختلافات جدی با یکدیگر داریم. در این دوره از مذاکرات خواهیم دید که آیا قادر خواهیم بود از عهده این مسائل برآییم یا نه. ما به پیشرفت‌هایی در طول دوره‌های اخیر مذاکرات هسته‌ای دست یافتیم. در این دور از مذاکرات نیز خواهیم دید که آیا می‌توانیم به پیشرفتی دست یابیم یا نه.

روز شنبه جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه خبری سی بی اس اعلام کرد که امکان دستیابی به توافق در ایران در روزهای آینده وجود دارد.

به گزارش ایسنا، اواخر امروز (یک‌شنبه) محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در راستای مذاکرات هسته‌ای با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در لوزان سوییس دیدار و گفت‌و‌گو می‌کنند. قرار است دور جدید مذاکرات نیز در این شهر برگزار شود.

انتهای پیام
کد N769482