کمک 500 میلیون دلاری عربستان به منصور هادی

منابع یمن فاش کردند که منصور هادی با دریافت اولین کمک مالی از عربستان به مبلغ 500 میلیون دلار، برای هرگونه مقابله نظامی احتمالی آماده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه یمنی الاولی، عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن در حال حاضر تلاش می‌کند وضعیت امنیتی استان عدن را بهبود بخشیده و کمیته‌های مردمی را مسئول دفاع از استان کرده است.

هادی پس از ورود به عدن و جذب سرلشکر محمود الصبیحی، وزیر دفاع این کشور که از محبوبیت بالایی در میان نظامیان یمنی برخوردار است، تلاش می‌کند یگان‌های نظامی هوادار خود را تقویت کند.

این روزنامه یمنی نوشت: دو طرفی که در یمن بر سر حکومت با یکدیگر نزاع دارند (هادی و حوثی‌ها) در حال حاضر و با توجه به احتمال آغاز درگیری در سایه اختلافات سیاسی،‌ برای تقویت توان نظامی خود با یکدیگر رقابت دارند.

روزنامه الشارع نیز در همین راستا نوشت: هادی برای تقویت و گسترش توان نظامی و بهبود زیرساخت‌های تشکیلاتی‌ خود با کمک کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تلاش می‌کند. همچنین هادی به تنش با عبدالحافظ السقاف، فرمانده نیروهای ویژه امنیتی عدن که هادی سه هفته پیش دستور عزل وی را صادر کرده بود، به تاخیر انداخت.

گفته میشود استان عدن با جذب 1650 نظامی جدید، ثبات نام 3000 جوان درکمیته‌های مردمی و بازگشت 20 هزار نظامی جنوب که ارتش را در سال‌های گذشته رها کرده بودند، برای جنگ احتمالی با حوثی‌ها آماده می‌شود.

صدها فرد مسلح از قبای یمنی نیز روز گذشته وارد عدن شدند تا به جمع مدافعان این استان بپیوندند.

انتهای پیام

کد N769473