قاضی‌زاده هاشمی در نطق میان دستور:

اظهارات اخیر برخی افراد لایه‌های پنهان فتنه‌جویی را نشان می‌دهد

سیاسی

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: در روزهای گذشته به بهانه‌های مختلف، شاهد گفتارها و رفتارهایی مخالف اصول انقلابی‌گری هستیم که لایه‌های پنهان سهم‌جویی و فتنه‌جویی را نمایان می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدامیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در جلسه علنی امروز مجلس و در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، مهندسی و اجرای نظام مبتنی بر هدایت و اطاعت معنوی مردم از امام و امت است؛ سرمایه‌ای که علاوه بر دسیسه‌های بدخواهان خارجی و داخلی نظام اسلامی، با بصیرت مردم در آزمون‌های حساس و دشوار مانند زمان دفاع مقدس و پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت، ارزش پیروی از ولی فقیه آشکار شد و جاودانگی انقلاب اسلامی را رقم زد. 

وی ادامه داد: امام امت و نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی، همواره انقلاب اسلامی را مرهون قیام به قسط مردم معرفی کرده‌اند و با خدمتگزار خواندن خویش، راه را برای سهم‌خواهی همگان بستند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: با وجود این تدبیر رهبران و امت اسلامی، با تاسف در روزهای گذشته به بهانه‌های مختلف، شاهد گفتارها و رفتارهایی مخالف اصول انقلابی‌گری و وفاداری به ارزش های انقلاب و اسلام هستیم که لایه‌های پنهان سهم‌جویی و فتنه‌جویی را نمایان می‌کند و توده‌های مردم شریف کشور را ناراحت و خشمگین می‌کند.

قاضی‌زاده گفت:‌ در نظام اسلامی؛ امام امت تعیین کننده حساسیت‌ها و هدایت‌گر حرکت جامعه است و هر مسئولی در هر رده‌ای؛ اگر تبعییت کرده، به تکلیف خود عمل کرده است و اگر در جهتی غیر از خطوط تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری حرکت کند، به جامعه اسلامی خیانت کرده است.

وی با بیان اینکه برخی‌ها هنوز تکرار می‌کنند که با بخشی از حرکت انقلاب موافق نیستند، اظهار داشت: این افراد، هنوز دست از روش ناپسند خود برنداشته‌اند و به هر بهانه‌ای در خاکستر فتنه می‌دمند؛ مردم ما براین باورند که این رفتارهای مغایر با انقلابی‌گری، خیانت آشکار به آرمان‌های انقلاب اسلامی‌ و امام (ره) است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: تبیین مبانی انقلاب اسلامی به صورت شایسته انجام نمی‌شود و عطش حقیقت‌جویی نسل جدید برطرف نمی‌شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: از کمیسیون فرهنگی مجلس تقاضا دارم در راستای ادای تکلیف به انقلاب اسلامی و نسل نو، توسط دستگاه‌های مربوطه اطلاع‌رسانی کنند.

وی تصریح کرد: مردم بی‌توجه به بی‌مهری‌های خواص، براساس پارادایم امام امت مبنی براینکه «نگویید انقلاب برای ما چه کرده، بلکه بگوییم ما برای انقلاب چه کرده‌ایم» حرکت می‌کنند، تمامی مردم همواره شکر نعمت حرکت در مکتب اهل بیت (ع) را ادا کرده‌اند.

هیچ اقدام عملی برای ایفای نقش مشهد به عنوان «پایتخت فرهنگی جهان اسلام» نشده است

نماینده مردم مشهد و کلات با اشاره به مقابله مردم با طالبان و نا امنی‌های ناشی از شرارت آنها ادامه داد: مردم خراسان براساس تربیت مکتب اهل بیت(ع) پذیرای مهاجران و محرومان و جنگ‌زدگان منطقه بوده‌اند.

قاضی زاده با اشاره به نقش مردم مشهد مقدس در مشارکت‌های ملی و دفاع مقدس گفت: مردم مشهد از بالاترین نسبت شهید در طول دوران دفاع مقدس برخوردار بوده‌اند و هنوز مشهد مقدس مانند دوران دفاع مقدس، به صورت هفتگی شاهد تشییع شهدای مدافع حرم مطهر اهل بیت (ع) است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: مشهد مقدس در سال ۲۰۱۷ رسالت جهانی برعهده دارد و آن «پایتخت فرهنگی جهان اسلام» است، اما تا این تاریخ هیچ اقدام عملی و پیش‌برنامه در این زمینه صورت نگرفته، چراکه تمرکزگرایی چنین اجازه‌ای نمی‌دهد.

وی در پایان با اشاره به در دست تدوین بودن برنامه ششم توسعه تأکید کرد: از مرکز پژوهش‌های مجلس درخواست دارم، مطالعه لازم را برای تدوین مطلوب برنامه ششم توسعه داشته باشند.