رسایی با انتقاد از اظهارات لاریجانی:

مجلس مجوزی برای نظارت فراتر از ان پی تی نداده است

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات لاریجانی مبنی بر اینکه لغو همه تحریم ها شرط مجلس برای نظارت فراتر از ان پی تی است گفت: مجلس مصوبه ای برای نظارت فراتر از ان پی تی صادر نکرد

به گزارش خبرنگار مهر در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی حمید رسایی نماینده مردم تهران گفت: از بیانات آقای لاریجانی به ویژه در خصوص رفتار آمریکایی ها با مسائل داخلی که البته با محکومیت حمله به جانباز منتقد در کرمان تکمیل شد تشکر می کنم.

نماینده مردم تهران ادامه داد: ایشان در سخنرانی خود اشاره به یکی از مصوبات مجلس داشتند و عنوان کردند براساس طرح نمایندگان نظارت بیش از ان پی تی فقط در صورت لغو تحریم ها ممکن است. این در حالی است که نظارت بیش از ان پی تی به معنای اجرای پروتکل الحاقی است که نیازمند مصوبه مجلس است.

وی تاکید کرد: کلیه تحریم های هسته ای و غیرهسته ای باید یکجا برداشته شود. براساس طرح نمایندگان هرگونه بازرسی و نظارت توسط آژانس فراتر از توافقنامه و ان پی تی منع شده است که این امر در راستای حراست از امنیت ملی است.

نماینده تهران تصریح کرد: دولت باید از دل مذاکرات لغو همه تحریم های هسته ای و غیرهسته ای را بیرون بیاورد، در غیر این صورت برد برای طرف غربی و باخت برای ما است.

وی تصریح کرد: همه تحریم ها بعد از فتنه 30 مورد است که 3 مورد مختص به موضوعات هسته ای است.

وی در پایان گفت: آژانس انرژی هسته ای فقط در راستای معاهدات می تواند نظارت بر فعالیت ایران داشته باشد و نظارت فراتر از آن را مجلس به تصویب نرسانده است.