پایگاه اینترنتی هیل گزارش داد

برگزاری جشن نوروز در کاخ سفید هم‌زمان با مذاکرات هسته‌ای

هم‌زمان با فشرده شدن مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 برای دستیابی به توافق هسته‌ای یک پایگاه اینترنتی در تحلیلی نوشت: در راستای تلاش‌های اوباما، بانوی اول این کشور سفره هفت سین در کاخ سفید برپا کرد و عید نوروز را در کاخ سفید جشن گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه اینترنتی هیل در تحلیلی نوشت: در حالی که مذاکرات هسته‌ای ایران به صورت فشرده میان ایران و اعضای گروه 1+5 ادامه می‌یابد و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به دنبال دستیابی به توافق هسته‌ای تا پایان دوره ریاست جمهوری‌اش است،‌ میشل اوباما همسر رئیس جمهور آمریکا در آستانه عید نوروز سفره هفت‌ سینی در کاخ سفید برپا کرده و عید نوروز را جشن گرفته است.

وی در مراسم جشن عید نوروز گفت: من فکر می‌کنم کاخ سفید خانه مردم است و این خانه باید منعکس‌کننده تنوع فرهنگی و سنت‌هایی باشد که ما را می‌سازند. مایی که در این کشور هستیم و نوروز هم یکی از این سنت‌ها است.

آمریکا در نظر دارد به همراه شرکایش در گروه 1+5 تا پایان این ماه به یک چارچوب سیاسی برای دستیابی به توافق با ایران دست بیابد.

اگرچه بانوی اول آمریکا در سخنرانی خود سخنی از ایران نیاورد و این جشن باستانی را به عنوان یک جشن جامعه و خانواده معرفی کرد اما نوروز هر سال در آغاز بهار در تقویم پارسی جشن گرفته می شود.

انتهای پیام
کد N768962