قشقاوی خبر داد: تصویب طرح تسهیلات ورود ایرانیان به داخل کشور

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه گفت: طرح تسهیلات ورود ایرانیان به داخل کشور که ازموکدات رئیس جمهور بود تصویب شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، حسن قشقاوی که صبح امروز در سالن علامه جعفری وزارت امور خارجه در نشست خبری حضور داشت با بیان این که طرحی تحت عنوان تسهیلات ورود ایرانیان به داخل کشور تصویب شده است خاطر نشان کرد: این طرح از دستورات اکید رئیس جمهور بود که حاصل جلسات نهادهای ذیربط با مشارکت وزارت امور خارجه بوده و سرانجام تصویب شد .

وی ادامه داد: همه هموطنان خارج از کشور با مراجعه به نمایندگی‌های وزارت خارجه می‌توانند درخواست گذرنامه و یا برگه جایگزین برای ورود به ایران داشته باشند.

قشقاوی خاطرنشان کرد: به همه گفته‌ایم که بدون توجه به اسناد اقامتی آنها می‌توانند برگه ورود ارائه دهند و به محض آنکه سندی از سوی فرد که نشانه‌ ایرانی بودن او باشد ارائه شود نمایندگان ما موظف هستند گذرنامه یا اسناد مطابق با آن را ارائه دهند.

معاون وزیر امور خارجه با بیان این که هموطنان ما می‌توانند به محض ورود به کشور با ارائه سندی که ایرانی بودن آنها را نشان دهد مجوز ورودبه کشور را دریافت کنند افزود: آنها از این طریق می‌توانند ورود آسانی داشته باشند و هیچ نیازی به بررسی در خارج از کشور نیست. آنها به راحتی می‌توانند وارد کشور شوند و هیچ برگه و یا سندی درباره‌ اسناد اقامتی آنها از سوی ناجا یا سایر ارگان‌ها خواسته نمی‌شود. بنابراین هر سندی که نشان دهد فرد ایرانی است برای دریافت گذرنامه و ورود به کشور کفایت می‌کند.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N768930