دیدار سیسی با اعضای کنگره آمریکا و تاکید بر حمایت از مصر

مصر

رئیس جمهوری مصر با هیاتی از اعضای کنگره آمریکا دیدار کرد که برای حمایت از اقتصاد مصر و تایید مواضع قاهره به مصر سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه ارم، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر از مواضع اعضای این هیات کنگره آمریکا که برای حضور در نشست اقتصادی مصر در شهر شرم الشیخ حضور یافته بودند، قدردانی کرد.

این هیات متشکل از اعضایی است که "گروه دوستان مصر" را در کنگره برای حمایت از مواضع مصر و پشتیبانی از آن در جنگ علیه تروریسم تشکیل داده‌اند.

در این دیدار تعدادی از مسائل مورد توجه دو طرف و در راس آن روابط دو جانبه میان مصر و آمریکا و تلاش‌های مصر در زمینه "مقابله با تروریسم" و همچنین تحولات اوضاع خاورمیانه مورد برسی قرار گرفت.

گروه "دوستان مصر" در کنگره آمریکا به طرح کانال جدید سوئز و آینده درخشانی که برای مصر به همراه دارد اشاره کرد.

آن‌ها همچنین بر اهمیتی که برای گسترش روابط استراتژیک میان دو کشور قائل هستند، تاکید کردند.

اعضای این گروه تصریح کردند که به حمایت از مصر در داخل کنگره و ارائه تمامی کمک‌های لازم از جمله در زمینه نظامی جهت پشتیبانی از قاهره در "جنگ علیه تروریسم" چه در سیناء و چه برای مقابله با خطراتی که امنیت ملی مصر را در مرزهای غربی‌اش تهدید می‌کند، ادامه خواهند داد.

در همین حال سیسی گفت که مقابله با "تروریسم" و جلوگیری از گسترش آن تنها در دو بخش نظامی و امنیتی نیست. بلکه باید این امر شامل توقف حمایت‌های مالی و تسلیحاتی از گروه‌های مسلح و بستن پایگاه‌های اینترنتی باشد که به انزجار تحریک می‌کند.

وی افزود: این امر همچنین باید شامل بخش اقتصادی نیز باشد و فرصت‌های شغلی و اشتغال زایی برای جوانان صورت بگیرد و از تلاش‌ها برای مقابله با فقر و جهل حمایت شود.

انتهای پیام

کد N768849