واکنش رئیس مجلس به نامه سناتورهای آمریکایی و حمله به مطهری در شیراز

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی نسبت به نامه 47 سناتور آمریکایی و حمله عده‌ای به علی مطهری در شیراز واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس، گفت: بعد از مراسم مفتضح کنگره آمریکا برای اجرای شوی تبلیغاتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که حدود 40 بار آبرو و حیثیت خود را برای حرف‌های پوچ و بی‌محتوای او ریختند اما چون در صحنه بین‌المللی این حرکت محل اعتنا واقع نشده بلکه مورد تمسخر واقع شد، در اقدام نسنجیده دیگری تعدادی از سناتورهای آمریکا طی نامه‌ای ادعایی کردند که از نظر نظامات بین‌المللی به حیثیت و جایگاه حقوقی این کشور ضربه شدیدتری وارد نمود.

او ادامه داد: این نامه نشان می‌دهد حمایت‌های مالی صهیونیست‌ها چگونه عارضه سبک‌سری سیاسی ایجاد نموده است که در واقع این گروه با دست خود بی‌اعتمادی به آمریکا را برای همگان بامعنا نمود و برای همه دولت‌ها درسطح جهان این سوال را ایجاد نمودند که در روابط دیپلماتیک با کشور آمریکا و یا مذاکره با این دولت در واقع با چه کسی مذاکره می‌کنند؟

رئیس قوه مقننه گفت: آیا کشورها می‌خواهند با دولتی مذاکره کنند که به غلط مدعی مدیریت جهانی است و تصور می‌کند از اقتدار کافی برخوردار است و یا با هیچ.

لاریجانی همچنین گفت: رهبر معظم انقلاب به درستی در این‌باره از واژه سقوط اخلاق سیاسی استفاده کرده‌اند.

او با بیان این‌که «این اقدام سخیف سنا باید برای مذاکره کنندگان کشور ما توجه بیشتری ایجاد کند»، گفت: مذاکره کنندگان باید در هر گونه توافقی با گروه 1+5 برای چنین اقدامات ارتجاعی راه گریز را ببندند و با در نظر گرفتن شرایطی این‌گونه اقدامات خدعه‌آمیز را پرهزینه نمایند. به هر ترتیب پاسخ عمل ناپسند عده‌ای از سنا صرفاً اعلام موضع سیاسی نیست بلکه تدبیر هوشمندانه در توافقات جهت خنثی نمودن این کار و پرهزینه کردن آن باید در آینده مورد توجه باشد.

او یادآور شد: البته گروه 1+5 نیز توجه کند مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی هرگونه نظارت فزون‌تر از NPT صرفاً با لغو تحریم‌ها ممکن می‌گردد.

نماینده مردم قم در مجلس ضمن اعلام حمایت مجلس از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، گفت: امیدواریم با توجه به تجربیات گذشته و بساط جدید بی‌اعتمادی که آمریکایی‌ها پهن کردند با دقت عمل کافی گام‌های جدید را بردارند.

رئیس مجلس در ادامه صحبت‌های خود به حمله عده‌ای به علی مطهری در شیراز اشاره کرد و گفت: موضوع دیگر قابل بحث اقدام ناپسند و زشتی بود که عده‌ای نسبت به همکار گرامی آقای دکتر علی مطهری انجام دادند که همین‌جا لازم می‌دانم ازرئیس‌جمهور و ریاست قوه قضائیه که دستورات اکید برای بررسی موضوع دادند تشکر کنم و امیدوارم با پیگیری جدی این‌گونه اقدامات ناصحیح در کشور ریشه‌کن شود.

 


این خبر تکمیل می شود...


45231

 

کد N768489