یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی:

حمایت رهبری از مذاکرات امتیاز خوبی برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به حمایت‌های مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، گفت: این حمایت موجب ایجاد مشروعیت برای این تیم شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالفضل شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: حمایت رهبری از مذاکرات و تیم مذاکره‌کننده‌ هسته‌ای موجب ایجاد مشروعیت این مذاکرات در میان افکار عمومی کشورمان و همچنین نظام بین‌المللی شد.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: هنگامی که عالی‌ترین مقام کشور از این مذاکرات حمایت می‌کند پس دیگر طرف‌ مقابل در مذاکرات این دغدغه را ندارد که ایران پس از حصول به توافق چه رفتاری خواهد داشت. در این شرایط هم مذاکره‌کنندگان ما نیز با دلگرمی وارد مذاکرات می‌شوند.

این فعال سیاسی همچنین خاطرنشان کرد: با این وجود متاسفانه نامه 47 سناتور جمهوریخواه در آمریکا قابل اعتماد بودن طرف مقابل را زیر سوال برد اما طبق حقوق بین‌الملل اظهارات این سناتورها پایه و اساسی ندارد زیرا رییس‌جمهور آمریکا مسئول امضای توافقنامه‌های این کشور است و اگر توافقی توسط رییس‌جمهور این کشور امضا شود این توافق دائمی خواهد بود مگر اینکه مدت این توافق ذکر شده باشد البته نامه این سناتورها موجب تشتت در مذاکرات شده است.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه تاکید کرد: ما نیز باید از همین حالا دقت نظر لازم را داشته باشیم و پیش بینی کنیم که اگر طرف مقابل پس از دستیابی به نتیجه نهایی در توافق هسته‌ای، این توافقنامه را با تغییر رییس‌جمهور زیر سوال برد، ما چه اقدامی انجام دهیم.

وی در پایان افزود: حمایت رهبری از مذاکرات امتیاز خوبی برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است و از طرف دیگر موجب می‌شود طرف مقابل مذاکرات شفافیت و قاطعیت کشور ما را در مذاکرات مشاهده کند.

انتهای پیام

کد N768417