حماس خواستار تغییر رویه تشکیلات خودگردان در قبال غزه شد

یک عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا برای به ثمر نشستن گفت‌و‌گوهای آشتی ملی، رفتار خود را در قبال نوار غزه تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تاکید کرد که به ثمر نشستن گفت‌وگوهای ملی و اجرای توافقنامه آشتی ملی ایجاب می‌کند که تشکیلات رام‌الله رویه خود را در قبال نوار غزه تغییر دهد.

وی این پرسش‌ها را مطرح کرد که چرا عناصر سرویس های امنیتی تشکیلات رام الله اخبار و اطلاعات مقاومت را جمع آوری می کنند و آنها را اختیار دشمن صهیونیستی قرار می دهند و در نوار غزه دست به بمب گذاری می زنند و امنیت این منطقه را بر هم می زنند و علیه مقاومت و نوار غزه شایعه پراکنی می کنند و این شایعات را در رسانه‌ها منتشر می سازند؟

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ضمن محکوم کردن این رفتارها و اقدامات ظالمانه، تصریح کرد: ما می دانیم که سرویس های امنیتی تتشکیلات رام‌الله درصدد سرکوب مقاومت در کرانه باختری هستند.

وی خاطرنشان کرد: به رغم پافشاری صهیونیست‌ها بر تداوم بقای تشکیلات رام‌الله در کرانه باختری با ساختار کنونی‌اش و اعمال حاکمیت در این منطقه، اقدامات و رفتارهای این تشکیلات در نوار غزه که از چنگال اشغالگران صهیونیست آزاد شده است، عجیب است.

در همین حال، یک عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نیز تاکید کرد که رئیس تشکیلات خودگردان درصدد تشدید محاصره نوار غزه است اما حماس هرگز اجازه چنین کاری را به او نمی دهد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محمود زهار در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای الاقصی تصریح کرد که حماس اسناد و مدارکی در دست دارد که ثابت می کند محمود عباس در ناامنی‌ها و ناآرامی‌های اخیر در نوار غزه دست دارد.

این رهبر حماس ساکنان کرانه باختری را به تحرک برای آزادسازی فلسطین فراخواند و تصریح کرد که موشک های مقاومت که برخی آن را بیهوده می‌دانند، صهیونیست‌های ساکن مجاور نوار غزه را وادار به فرار کرد.

محمود زهار در خصوص روابط حماس با کشورهای اسلامی و عربی اظهار داشت که این جنبش باید روابط خوب و حسنه ای با تمامی کشورها داشته باشد؛ بدون این که در امورات داخلی آنان دخالت کند.

انتهای پیام

کد N768311