چین، آمریکا را به القاء حس ناامنی به سبک دزدان دریایی متهم کرد

خبرگزاری دولتی چین در واکنش به اظهارنظر های اخیر واشنگتن نسبت به ادعاهای ارضی پکن در دریای چین جنوبی، آمریکا را متهم به القاء حس ناامنی به سبک دزدان دریایی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری دولتی شینهوای چین نسبت به اظهارات اخیر جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ادعاهای ارضی چین و ساخت‌وسازهای این کشور در دریای چین جنوبی، منجر به افزایش نگرانی کشورهای منطقه درباره مقاصد چین می‌شود، واکنش نشان داد.

واشنگتن اعلام کرد که نگرانی‌های خود را درباره ادعاهای ارضی چین به مقامات پکن منتقل کرده و از همه طرف ها خواست تا از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده خودداری کنند.

خبرگزاری شینهوا اعلام کرد: اظهار نظرهای اخیر جن ساکی شدیدا دارای غرض‌ورزی بوده و به هیچ وجه کمکی به مناقشه‌های ارضی و تقویت صلح و ثبات نمی کند.

ژانگ نینگ، خبرنگار خبرگزاری شینهوا در این مقاله نوشت: آمریکا بار دیگر تعهد خود به عدم اتخاذ موضع و یا جانب‌داری در مناقشات دریای چین جنوبی را زیر پا گذاشته و به اصطلاح نگرانی‌های آن در مورد تهدید چین تنها موجب ایجاد حس ناامنی به سبک دزدان دریایی می‌شوند.

این مطلب تنها در بخش انگلیسی زبان سایت شینهوا منتشر شده است.

چین دارای برخی ادعاهای تاریخی درباره دریای چین جنوبی بوده و دچار مناقشات ارضی با چند تن از همسایگان خود از جمله ویتنام ، مالزی،‌تایوان و فلیپین در این دریا شده است.

آمریکا اعلام کرده است که در این مناقشه طرف هیچ کسی را نمی گیرد و در حل‌وفصل صلح‌آمیز این مناقشات و ایمنی دریانوردی در منطقه دارای منفعت ملی است.

انتهای پیام

کد N768221