واشنگتن: داعش با وجود خسارت‌ها و مشکلات هنوز قدرتمند است

سیاسی

مقامات آمریکایی می‌گویند که داعش به رغم وجود اختلافات داخلی و مشکلاتی در حفظ کنترل شهرها و روستای تحت تصرف خود، همچنان برای آغاز حملات جدید و توسعه مناطق تحت تصرفش توانایی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه نیویورک تایمز آمریکا، مسوولان وزارت دفاع و سازمان اطلاعات آمریکا اعتراف کردند که داعش با وجود حملات ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا هنوز توان محافظت از خود را دارد.

لوید آستین، فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا گفت: به این زودی‌ها در نبرد با داعش پیروز نخواهیم شد. اوستن پیش از این در کمیته نیروهای مسلح کنگره اعلام کرده بود که در حملات هوایی ائتلاف ضدداعش دست کم هشت هزار و پانصد داعشی از پای درآمده‌اند.

مسوولان پنتاگون و مرکز مقابله با تروریسم آمریکا نیز اعلام کردند که خطر داعش از طریق گروه‌های تروریستی دیگر در مصر، افغانستان، الجزایر، لیبی و نیجریه در حال افزایش است.

جسیکا لوئیس، مدیر مرکز پژوهش‌های جنگ آمریکا گفت: تعداد اعضای داعش کاهش یافته اما از طرف دیگر هنوز شبه‌نظامیان خارجی به شکلی گسترده به این گروه ملحق می‌شوند.

همچنین مسوولانی در دفتر باراک اوباما اعتراف کردند که برای مقابله با تبلیغات اینترنتی داعش با چالش‌های بزرگی مواجه شده‌اند و این گروه تروریستی تقریبا 90 هزار صفحه شخصی در شبکه‌های اجتماعی مختلف دارد.

انتهای پیام

کد N768074