سردار سلامی:کشور ما از فروپاشی حلقه مقاومت در سوریه جلوگیری کرد

سیاسی

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: رهبر معظم انقلاب از ما خواسته‌اند که پایتخت معنوی کشورمان به امن‌ترین، جذاب‌ترین و دلنشین‌ترین محیط تبدیل شود و این یک فرمان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، سردار حسین سلامی در مراسم افتتاحیه سالن‌ها و پایگاه‌های ورزشی که با حضور امام جمعه مشهد آیت‌الله علم‌الهدی، شهردار مشهد سید صولت مرتضوی و سردار احمدی فرمانده سپاه امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه ما اکنون در محور چند موضوع در داخل قرار داریم، اظهار کرد: اول از همه انتظارات مقام معظم رهبری است، ایشان از ما خواسته‌اند که پایتخت معنوی کشورمان به امن‌ترین، جذاب‌ترین و دلنشین‌ترین محیط تبدیل شود، در برخی از مناطق ناهنجاری‌هایی دیده می‌شود که اراده قدرتمند برای رفع آن لازم است.

سلامی خاطرنشان کرد: براساس تعالیم قرآن «اگر یک نفر احیاء شود گویی همه بشریت احیاء می‌شود»، اگر زمانی که فرزندان این مناطق از منزل خود خارج شوند، احساس امنیت کنند، ما زیباترین پاسخ را می‌توانیم از تلاش‌ها دریافت کنیم. کسانی که می‌خواهند از فضای گل آلود استفاده کنند و امنیت و آبروی مردم را در خطر بیندازند، جایی برای حضور در این مناطق نخواهند داشت یا باید همچون دیگران زندگی کنند و یا جایی در این محلات ندارند.

وی با اشاره به بازدید شش ماه پیش خود از مناطق حاشیه شهر مشهد، عنوان کرد: آن بازدید بدترین بازدید برایم بود، بسیار غم‌انگیز، نگران‌کننده و وحشتناک بود. امروز که از آن محله‌ها بازدید کردم برایم روز خوبی بود و آن ناهنجاری‌ها به لطف مردم تیم پزشکی محله، طلبه‌ها و بسیجیان، حمایت شهردار مشهد و نیروی انتظامی تبدیل به فضایی ‌شده است که آرامش وجدان را به ما بر می‌گرداند.

سلامی عنوان کرد: اسلام به برکت انقلاب اسلامی فرصت حاکمیت و ظهور در مناسبات سیاسی و اجتماعی را پیدا کرده است. در واقع اسلام در عرصه و متن زندگی مردم ورود پیدا کرده است و قرآن از موضوع راز و نیاز فردی به نقش حیاتی و اساسی خود در تامین سعادت جوامع انسانی وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما راه سختی را برای برقراری عدالت اسلامی، آزادی بندگان خدا و دفع شر اشرار از سرنوشت مسلمانان و حفظ آبروی آنان طی کردیم و در این راه جوانان زیادی را تقدیم نمودیم و صحنه‌های سختی را پشت سر گذاشتیم به برکت فقیهان، روح شهادت‌طلبی و ایثار بزرگانمان امروز شجره طیبه انقلاب ریشه‌های ژرفی در تاریخ یافته است و شاخسار این درخت تنومند از مرزهای میهن ما عبور کرده است.

سلامی عنوان کرد: در این راه ما با واقعیت‌های شگرف‌انگیزی مواجه شدیم، این واقعیت‌ها از دامنه باورهایمان فراتر رفته است، باور نمی‌کردیم که اسلام از مرزهای ما با این سرعت عبور کند؛ ما از فروپاشی دولت‌ها به وسیله قدرت‌های بزرگ جلوگیری کردیم و اجازه ندادیم حیات عراق به وسیله امریکا و عناصر دست‌نشانده او از هم بپاشد.

وی یادآورشد: کشور ما از فروپاشی حلقه مقاومت در سوریه جلوگیری کرد، ما اجازه ندادیم سرنوشت کشور سوریه به دست یهودیان و نصاری رقم بخورد. اکنون شیعیان در لبنان عزت دارند و سرنوشتشان را خودشان تعیین می‌کنند، فلسطینیان به برکت انقلاب ما نفس می‌کشند، بحرینی‌ها و یمنی‌ها در پرتوی انقلاب می‌توانند در خیابان‌ها حضور یابند و دولت‌هایشان آنگونه که بخواهند نتوانند آنها را سرکوب کنند در حالی که صعودی‌ها را خانه‌نشین عرصه سیاست کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: وقتی که در درون کشور مسئولیتی می‌پذیریم باید در قبال آن تعهداتمان را بشناسیم، وظایفمان را تجزیه و تحلیل کنیم، خداوند از ما خواسته است تا «امت وسط» را بسازیم و الگویی برای عالمیان باشیم.

وی ادامه داد: نباید در محلی که مسئول هستیم، فضایی وجود داشته باشد که نوامیس و مردم امنیت نداشته باشند این ناامنی از باور، روح، ایمان و قلب ما به دور است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: امروز باید مسئولیت‌هایمان را با تمام توان انجام دهیم و این یک مسیر اجتناب‌ناپذیر است، امام جمعه محترم مشه، بیرق سازماندهی این شرایط را بر عهده دارند و ما هم همچون یک سرباز در کنارشان هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: ما آمادگی داریم تا صدها سالن در زمینه ورزشی، بهداشتی و آموزشی بسازیم، امیدوارم که بتوانیم در کنار هم یک کار بزرگ و ارزشمند را انجام دهیم.

انتهای پیام

کد N768057