به دستور رئیس‌جمهور؛ هیات رسیدگی به حمله به علی مطهری عازم شیراز می‌شود

علی مطهری,وزارت کشور

ایرنا نوشت:

حادثه حمله افراد ناشناس به علی مطهری پس از 7 روز به دفتر رییس جمهوری کشید و سرانجام با دستور رییس جمهوری و وزیرکشور مقرر شد هیاتی عازم شیراز شود.

قائم مقام وزیرکشور در این باره روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای دستور رییس جمهوری به وزیر کشور جهت رسیدگی به تعرض، اهانت و ضرب وشتم به علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی و نیز ایجاد بی نظمی در شهرستان شیراز، کمیته ای برای رسیدگی به این موضوع امروز از سوی وزیر کشور تشکیل شد.

وی اظهار کرد: وزیرکشور همچنین اعضای این کمیته را موظف به عزیمت به شیراز برای بررسی حادثه و تحقیق با همکاری مسوولین محلی و شناسایی عاملین، آمرین و مباشرین حادثه کرده است.

قائم مقام وزیرکشور تصریح کرد: وزیر کشور همچنین در اجرای دستور رییس جمهوری مقرر کرد تا قاصرین و یا مقصرین نیز شناسایی و به جدیت مطابق قانون با آنها برخورد شود. گزارش موضوع را وزارت کشور جهت اعلام نتیجه قطعی به ریاست جمهوری اعلام خواهد کرد.

سخنگوی وزارت کشور اظهار داشت: این کمیته ویژه با مسوولیت دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیرکشور، سردار موذنیان رییس دفتر جانشین فرماندهی کل قوا در نیروی انتظامی، دکترسامانی رییس بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت کشور تشکیل شده است.

امیری با بیان اینکه «وزارت کشور باردیگر مراتب تاسف عمیق خود را از آنچه در شیراز برای برادر علی مطهری پیش آمده است، اعلام می دارد» گفت: این گونه رفتارها خلاف آموزه های دینی و حقوق قانونی و مصالح کشور بوده و بجز آب برآسیاب دشمن ریختن و ایجاد خوراک رسانه ای برای رسانه های بیگانه سودی به همراه ندارد.

قائم مقام وزیرکشور همچنین درپاسخ به این سوال که با توجه به تحلیل رسانه ها و بخشی از افکار عمومی در مورد عملکرد استاندار فارس در حادثه حمله به مطهری و نیز موارد مشابه دیگر در شیراز چه تکلیفی برای این مسوول مشخص خواهد شد، گفت:هنوز برای پیشداوری درباره استاندار فارس زود است و نباید پیش از رسیدگی به پرونده این حادثه درباره عملکرد استاندار فارس پیشداوری کنیم.

امیری افزود: استاندار فارس با دستور وزیرکشور پایان هفته گذشته به تهران آمد و توضیحات خود را ارایه داد و به شیراز بازگشت و هم اینک توضیحات وی درباره چگونگی رخداد این حادثه در حال بررسی است.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: قرار است هیاتی که امروز برای بررسی پرونده حادثه شیراز در وزارت کشور تشکیل شده است موضوع حادثه و توضیحات استاندار فارس را بررسی و نتیجه را اعلام کند.

هفته گذشته عده ای افراد ناشناس با حمله به علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی و مصدوم کردن او در شیراز، مانع سخنرانی او شدند.

 

23503

کد N768036