روحانی در دیدار با دیپلمات ربوده شده: ملت ایران برای دفاع از اهداف و آرمانهایش بهای زیادی پرداخت کرد

حسن روحانی

رئیس جمهور در دیدار با دیپلمات آزاده شده ایرانی ضمن تشکر از عملکرد وزارتخانه‌های اطلاعات و خارجه و همه دستگاه‌های مرتبط در فراهم کردن شرایط آزادی نیکبخت گفت: شخصاً پیگیر و متأثر از موضوع اسارت شما بودم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، روحانی امروز در دیدار نوراحمد نیک‌بخت دیپلمات آزاد شده ایرانی، ‌گفت: بهای پایبندی به آرمان‌های نظام و انقلاب، گاهی با شهادت، گاهی با جانبازی، گاهی با اسارت و تحمل فشارها و سختی‌ها پرداخت شده است و خداوند، همواره به ملت ایران برای عبور از سختی‌ها کمک کرده است.

رییس جمهور در این دیدار صمیمی ضمن پرس و جو در خصوص دوران اسارت دیپلمات کشورمان، گفت: آنچه به شما کمک کرد تا در مدت زمان طولانی اسارت روی اصول دینی و مذهبی و ملی خود مقاومت کنید، نصرت خدا و ایمان قوی بود.

روحانی با بیان اینکه خانواده شما نیز در دوران اسارت سختی‌ها و مشقت‌های بسیاری متحمل شده، گفت: برای ما این روحیه قوی، ایمان بر آرمان‌ها و ایستادگی در برابر سختی‌ها و مشکلات ارزشمند است و اجر و پاداش شما و خانواده‌تان نزد خداوند محفوظ است.

رئیس جمهوری ضمن تشکر از عملکرد وزارتخانه‌های اطلاعات و خارجه و همه دستگاه‌های مرتبط در فراهم کردن شرایط آزادی دیپلمات کشورمان، اظهار داشت: به عنوان رییس‌ جمهوری شخصاً پیگیر و متأثر از موضوع اسارت شما بودم و وقتی شما آزاد و وارد کشور شدید بسیار خوشحال شدم و امیدوارم با همان روحیه به کشور و خانواده وزارت خارجه خدمت کنید.

در این دیدار که دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، حسین فریدون دستیار ویژه رییس‌ جمهوری، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و دکتر حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری حضور داشتند، نوراحمد نیک‌بخت دیپلمات آزاد شده ایرانی شرحی از نحوه و دوران اسارت و نیز شرایط آزادی خود ارایه کرد. همچنین همسر و فرزندان وی نیز در این دیدار با رییس جمهوری گفت و گو کردند.

 

45231

 

کد N767980