آصفری در گفت‌و ‌گو با ایسنا:

نامه 47سناتور آمریکا نشان‌دهنده‌ی فروپاشی اخلاق سیاسی در این کشور است

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که نامه 47 سناتور آمریکایی در مورد مذاکرات نشان دهنده‌ی اختلاف در درون آمریکا و وجود زور و فشار در کنگره است.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایسنا، در واکنش به نامه‌ی 47 سناتور آمریکایی در مورد مذاکرات گفت: این نامه نشان از آن دارد که برخی از نمایندگان کنگره تنها با ادعای دموکراسی رئیس جمهور کشورمان را قبول ندارند و از طرفی دیگر نظرات نخست وزیر اسراییل را می‌پذیرند.

به گفته وی، نامه این سناتورها مصداق بارز اولویت و ارجحعیت قرار دادن منافع رژیم صهیونیستی به منافع مردم آمریکا است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت که نامه سناتور آمریکا اختلاف در درون آمریکا را نشان می‌دهد و این که در این کشور به قانون حاکم توجهی نمی‌شود وتنها زور و فشار و اقدامات فراقانونی مصرف است و حتی نمایندگان کنگره خود را پایبند به قوانین مصوب کشورشان نمی‌دانند.

آصفری در عین حال تاکید کرد که با وجود چنین اقداماتی جمهوری اسلامی برای به نتیجه رساندن مذاکرات و رسیدن به توافق پای میز مذاکره آمده است و به هیچ وجه میز مذاکره را ترک نخواهد کرد؛ قطعا اگر توافق حاصل شود هر دولتی که در آمریکا به رو بیاید باید به این توافق پایبند باشد.

وی ادامه داد:‌به نظر می‌رسد این افراد با انتشار چنین مطالبی به دنبال عصبانی کردن جمهوی اسلامی برای تهدید میز مذاکره هستند اما آنها باید بدانند که به هیچ وجه این اقدام از سوی ایران رخ نمی‌دهد اگر هم مذاکرات با چالش روبرو شود مقصر اصلی آمریکا است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان و در جمع بندی گفت: نامه 47 سناتور آمریکا نشانه‌ای از فروپاشی اخلاق سیاسی در آمریکا و همچنین وجود سیاست حفظ منافع رژیم صهیونیستی در ایالات متحده است.

انتهای پیام

کد N767935