جوکار در گفت‌وگو با ایسنا:

گزارش احمد شهید با هدف تحت الشعاع قراردادن مذاکرات تهیه شده است

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که گزارش اخیر احمد شهید مصداق بارز دخالت در امور کشور ما است گفت که این گزارش با هدف افزایش فشار به ایران در آستانه‌ی دور جدید مذاکرات تهیه شده است.

‌محمد سالار جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، با اشاره به گزارش اخیر احمد شهید در شورای حقوق بشر در خصوص وضعیت ایران گفت: احمد شهید دست پرورده‌ی آمریکایی‌هاست که طبق برنامه آنها عمل کرده و گزارشاتش را ارائه می‌کند. گزارشاتی که به حقوق بشر هیچ ارتباطی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه گزارش احمد شهید به هیچ وجه در حیطه کاری‌اش نیست گفت: یکی از موارد گزارش احمد شهید موضوع مجازات قاچاقچیان مواد مخدر است که این اقدام بر اساس قوانین جمهوری اسلامی تعیین شده وقطعا هیچ کشور یا شخصی حق دخالت در قوانین ما را ندارد . آنهابه جای ورود به موضوع حقوق بشر مواردی را مطرح می‌کنند که ربطی به حیطه کاری‌شان ندارد و تنها بر اساس قانون کشورها اقدامی صورت گرفته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه گزارش احمد شهید برای فشار به ایران در آستانه مذاکرات تهیه شده است گفت: غالبا گزارش‌های احمد شهید در آستانه‌ی وقوع مساله‌ای ارائه می‌شود در حال حاضر موضوع گفت و گو و مذاکرات هسته‌ای مطرح است و به نظر می رسد این گزارش برای تحت الشعاع قرار دادن مذاکرات ارائه شده است.

جوکار افزود: اگر احمد شهید واقعا قصد انجام اقدامی در موضوع حقوق بشر دارد بهتر است سراغ آمریکا برود که حتی کوچکترین حقوق اولیه انسان‌ها را رعایت نمی‌کند.

وی با تاکید بر این که گزارش احمد شهید گزارشی مدیریت شده و هدایت شده واز قبل تنظیم شده است افزود: احمد شریف تنهااین گزارش را طوتی وار تکرار می‌کند گزارشی که هیچ گونه ارزش حقوقی ندارد و در قالب سناریویی از پیش تعیین شده تهیه شده، سناتوریویی که بعد از آن به اتفاقات کنگره و سخنرانی سنا ختم شد وبه نظر می‌رسد همچنان تداوم داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با تاکید مجدد بر اینکه گزارش احمد شریف مصداق بارز دخالت در امور کشور است گفت: طرح این گزارش و حمایت کشورهای مدعی حقوق بشر از آن برای آنها وجهه خوبی ندارد چون این کشورها تنها در ظاهر مدعی حقوق بین‌الملل هستند.

انتهای پیام

کد N767909