رئیس‌جمهور جدید یونان سوگند یاد کرد

پرکوپیس پائولوپولوس به عنوان رئیس‌جمهور جدید یونان سوگند یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، پرکوپیس پائولوپولوس 64 ساله که یک محافظه‌کار میانه‌رو محسوب می‌شود، در جریان یک مراسم ویژه در پارلمان یونان به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور سوگند یاد کرد و گفت: من برای حفاظت از قانون اساسی و برای اجرای منافع مردم یونان سوگند یاد می‌کنم.

پرکوپیس پائولوپولوس در این مراسم سمت ریاست‌جمهوری را از کارلوس پاپولیاس 85 ساله گرفت و به عنوان رئیس‌جمهور جدید یونان کار خود را آغاز کرد.

وی پس از ادای احترام به بنای یادبود سربازان گمنام در مرکز آتن در مراسم رسمی و ویژه در کاخ ریاست‌جمهوری شرکت کرد.

پاپولیاس 85 ساله نیز در مراسم ایراد سوگند رئیس‌جمهوری جدید یونان گفت: شما مسوولیتی را در برهه‌ای بسیار سخت برعهده گرفته‌اید چراکه در حال حاضر از بسیاری از شرایط کشور در معرض خطر قرار دارد و ما نیازمند یک تفاهم ملی در یونان هستیم.

پرکوپیس پائولوپولوس نیز در سخنرانی پس از ایراد سوگند خود گفت: بزرگترین افتخار برای من برعهده گرفتن این مسوولیت است. ما باید برای خروج یونان از این بحران که هم‌اکنون گریبانش را گرفته با یکدیگر همکاری کنیم.

وی هفتمین رئیس‌جمهوری یونان پس از احیای دموکراسی در 1974 و در پایان یک دوره هفت ساله خونتای نظامی محسوب می‌شود.

پائولوپولوس 64 ساله که از جانب الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان نامزد این پست شده بود، هجدهم فوریه سال جاری میلادی و برای یک دوره پنج ساله به عنوان رئیس‌جمهور یونان انتخاب شد. وی توانست حمایت 233 عضو پارلمان 300 کرسی یونان را به دست بیاورد.

پائولوپولوس که در سال 2004 تا 2009 به عنوان وزیر کشور یونان فعالیت کرد و به عنوان محافظه‌کار میانه‌رو در حوزه سیاست‌گذاری یونان شناخته شده است، در هفته‌های اخیر بر ضرورت یک تلاش مشترک با هدف خروج یونان از بحران کنونی مالی تاکید کرده بود.

براساس یک نظرسنجی اکثریت شهروندان یونان (54.7 درصد) انتخاب این مرد را به عنوان رئیس‌جمهور جدید کشورشان مثبت ارزیابی کردند. در حالی که 36.3 درصد نسبت به انتخاب وی تردید نشان دادند.

انتهای پیام

کد N767660