رییس دفتر مقام معظم رهبری:

تنزیه جامعه اسلامی از خطاها وظیفه نیروی انتظامی است

سیاسی

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حکومت اسلامی موظف است دست مردم را بگیرد و از جهنم نجات دهد، گفت: تنزیه و پاک کردن جامعه اسلامی از خطاها وظیفه نیروی انتظامی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از زحمات سردار احمدی مقدم تشکر می‌کنم، به نکات موجود در حکم مقام معظم رهبری برای سردار اشتری اشاره کرد و گفت: این حکم بیانگر نگاه مهمی است که مقام معظم رهبری به امنیت در جامعه و نیروی انتظامی دارند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه از محرومیت‌هایی که این نیرو دارد اطلاع داریم، گفت: نکته مهم صیانت از کارکنان نیروی انتظامی است که خوشبختانه فرماندهی ناجا از تک تک کارکنان خود با این پراکندگی صیانت و معیشت آنان را تامین کرده است.

وی با بیان اینکه ناجا در عین حال که به عنوان نیروهای مسلح معرفی می‌شود همه آن را می‌شناسند، گفت: نیروی انتظامی به دلیل تماس مستمر با توده‌های مردم مسئولیت بیشتری دارد و دیگر نیروهای مسلح به اندازه‌ای که این نیرو با مردم در تماس است با توده‌های مردم ارتباط ندارند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه ناجا در برابر چالش‌هایی که در کشور رخ می‌دهد به عنوان یک ضابط عمل می‌کند، گفت:‌ در حکم مقام معظم رهبری برای فرمانده جدید نیروی انتظامی تقویت مرزبانی و کاهش تخلفات جاده‌ای از نکات مهمی بود که باید برای آنها برنامه‌ریزی شود.

گلپایگانی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری سفارش کرده‌اند تمامی دستگاه‌ها بخصوص وزارت کشور باید به نیروی انتظامی کمک کنند تا این نیرو با آرامش خاطر به وظایف خود عمل کند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سوابق سردار اشتری اظهار کرد: سردار اشتری در خانواده‌ای پاک، محترم و متدین رشد کرده که افتخارشان نوکری امام حسین (ع) است.

وی گفت: همه ما در مقابل مردم مسئولیت داریم. حکومت اسلامی وظیفه‌اش این است که دست مردم را بگیرد و از جهنم نجات دهد؛ نه اینکه یک نفر بگوید من روزه‌ام را می‌گیرم، ذکرم را می‌گویم اما اگر گناه و ناهنجاری دیدم به من چه، حالا بگذریم از آنهایی که می‌گفتند اجازه دهید گناه زیاد شود تا امام زمان (عج) بیاید که من اصلا نمی‌دانم منطق آنها چه بوده است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه حکومت اسلامی نمی‌تواند بی‌تفاوت باشد، گفت: در این مورد نیروی انتظامی با رعایت تمام اصول و ضوابط دارای بیشترین نقش است و تنزیه و پاک کردن جامعه اسلامی از خطاها با رعایت شرایط وظیفه نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به شرایط کشور عراق در دوران حکومت بعثی اظهار کرد: کشور عراق که در همسایگی ماست صدمات زیادی از جانب صدام دید و می‌توان گفت که حوزه علمیه نجف اشرف را این فرد نابود کرد اما غیرت و حمیت حسینی این کشور را نجات داد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه علیرغم حال نامساعدی که داشتم به این مراسم آمدم، گفت: شاید شب و روزی بر حضرت آقا نگذرد که شما را دعا نکنند. ان‌شاءالله تا ظهور حضرت ولی امر (عج) رهبری حضرت آقا ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه تا زمانی که انسجام و هماهنگی در کشور وجود داشته باشد می‌توان گفت که آمریکا دیگر کیست؟ گفت: شما نگاه کنید 47 آدم چنین و چنان (سناتورهای جمهوریخواه آمریکا) که خبرهایی هست که همین‌ها از افراد ضد انقلاب پول گرفته و این حرف‌ها را می‌زنند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: حضرت آقا نیز دیروز روی همین بن مایه دست گذاشته و فرمودند که از همین قضیه می‌شود فهمید که حکومت پوشالی چقدر رو هواست.

محمدی گلپایگانی در ادامه به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و غربی اشاره کرد و گفت: هنوز آنطور که باید و شاید عمق این نامه تاریخی را متوجه نشدیم. این نامه غوغایی درست کرد که جوانان بیایند و بدون واسطه به متن اسلام مراجعه و خودشان مطالعه کنند.

انتهای پیام

کد N767649