دیپلمات روسیه: حمله به کشورهای حوزه بالتیک غیرممکن است

سفیر روسیه در لهستان گفت: غیرممکن است که مسکو تهاجم صورت گرفته در اوکراین را در کشورهای حوزه بالتیک یا لهستان تکرار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "سرگئی اندریوف"، سفیر روسیه در لهستان گفت: اقدامات مسکو در کریمه استثنایی بود و تکرار آن در دیگر کشورها و دیگر مناطق غیرممکن است.

شبه جزیره کریمه در مارس سال 2014 پس از آنکه مسکو نیروهای خود را چند هفته پیشتربه این شبه جزیره اعزام کرده بود، به مسکو الحاق شد.

سفیر روسیه گفت: اگر سیاستمداران لهستان می‌گویند تهدیدی از سوی روسیه برای لهستان یا دیگر کشورهای حوزه بالتیک وجود دارد سوال اصلی این است که چرا روسیه باید برای این کشورها تهدید باشد.

وی تمامی اظهارات مبنی بر اینکه روسیه می‌خواهد حوزه نفوذی خود را تا کشورهای حوزه بالتیک و مرز لهستان با روسیه توسعه دهد، رد کرد.

"برونیسلاو کوموروفسکی"، رئیس‌جمهور و "توماس سیمونیاک"، وزیر دفاع لهستان اقدامات مسکو را تهدیدی برای امنیت این منطقه می‌دانند. آنها با درخواست از مردم لهستان برای طی کردن آموزش نظامی، خرید تسلیحات و میزبانی از مانورهای گسترده ناتو با حضور 10 هزار نیروی خارجی تلاش دارند تا اقدامات دفاعی لهستان را تقویت کنند.

سفیر روسیه در لهستان گفت: روابط متشنج کنونی مسکو با ورشو سپری شده و به حالت عادی باز خواهد گشت.

انتهای پیام

کد N767025