متعاقب صدوربیانیه علیه شبه نظامیان شیعه؛

نوری المالکی:الازهر در دام داعش گرفتار شد/ بیانیه مبتنی بر شایعات

سیاسی

معاون رئیس جمهوری عراق با اشاره به صدور بیانیه ای از سوی الازهر در محکومیت حضور شبه نظامیان شیعه در نبرد علیه داعش در عراق اعلام کرد که الازهر در تله داعش گرفتار شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «نوری المالکی» معاون رئیس جمهوری عراق در واکنش به صدور بیانیه ای از سوی دانشگاه الازهر مصر در محکومیت حضور شبه نظامیان شیعی در نبرد ضد داعش در عراق اعلام کرد که الازهر در دام داعش قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: با مشاهده بیانیه ای که الازهر در محکوم کردن حضور نیروهای شیعی که در کنار نیروهای مردمی عراق برای حفظ سیادت و مقدسات ملت عراق علیه تروریستهای داعش می جنگند به شدت متعجب و شگفت زده شدیم.

مالکی همچنین تاکید کرد که الازهر باید در صدور چنین بیانیه هایی به اطلاعات موثق و مستند تکیه کند و به شایعات مغرضانه که از سوی برخی افراد بد اندیش که به منظور تفرقه افکنی منتشر می شوند استناد نکنند.

در این راستا همچنین «محمد البرادعی» سیاستمدار کهنه کار مصری دست به افشاگری زده و اعلام کرده است که عربستان سعودی حدود سه میلیارد دلار برای صدور چنین بیانیه ای به الازهر به عنوان باج پرداخت کرده است.