آیت الله ناصری:

اقدامات آمریکا ملت ایران را در تحقق اقتصاد مقاومتی مصمم‌ می کند

سیاسی

یزدـ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: آمریکا هر چه بیشتر علیه ایران توطئه کند، ملت ایران را در تحقق اقتصاد مقاومتی مصمم‌تر می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به حرکت سخیف سناتورهای آمریکایی اظهار داشت: این سناتورها با نامه ای که برای اوباما نوشتند، آبروی کشور خود را بردند و بیش از گذشته روحیه خبیث خود را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه ملت ایران با این حرکت ها در مسیر خود مصمم تر خواهد شد، عنوان کرد: هرچه آمریکا و کشورهای هم پیمانش علیه ایران بیشتر توطئه کنند، خودش بیشتر متضرر می شود زیرا ملت و دولت ایران حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را مصمم تر طی می کند.

ناصری با بیان اینکه آمریکایی ها با این اقدامات خود به دنبال تسلیم کردن ایران هستند، بیان کرد: آمریکا بداند که ملت ایران در مسیری که انتخاب کرده با صلابت قدم بر می دارد و تاکنون نیز به این کشور کوچکترین اعتمادی نداشته و تنها هدفش نشان دادن حسن نیت خود به مردم دنیا بود وگرنه ملت و دولت ایران از همان ابتدا از خباثت آمریکایی ها خبر داشتند.

وی افزود: ملت ایران می داند که در برابر آمریکایی ها و شانتاژهای عربی، تنها تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به سخنان رهبری است که به موفقیت بیشتر ایران کمک می کند.

ناصری با بیان اینکه خداوند متعال پشت و پناه این مملکت است و با توجه و عنایت ویژه این کشور را از انواع دسایس و حیله‌ ها مصون نگاه داشته است، خاطرنشان کرد: ملت ایران با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (ع) و پیروی از رهبری و آرمان‌های امام خمینی (ره) مسیر خود را تا خودکفایی کامل ادامه خواهند داد و اسیر حیله ‌ها و نیرنگ‌ های آمریکا و کشورهای هم ‌پیمانش نمی ‌شود.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۲ اسفند، ‌ روز گرامیداشت شهدا اظهار داشت: امروز اگر کشور ما عزت، سربلندی و اقتدار دارد به دلیل از خودگذشتگی و شهادت‌ طلبی جوانان این مرز و بوم بوده و هزاران شهید خون را برای سربلندی و اقتدار این کشور نثار کرده‌ اند.

ناصری تصریح کرد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا وظیفه ای همگانی است و باید روحیه‌ شهادت ‌طلبی را به نسل های جوان منتقل کنیم.

وی یادآور شد: در حالی که غربی‌ ها بعد از گذشت ده‌ ها سال از جنگ جهانی هنوز از این جنگ فیلم‌ می‌سازند و قهرمانان جنگی خود را به دنیا معرفی می‌کنند، برخی فیلمسازان در کشور ما می‌گویند که دیگر نباید درباره شهدا فیلم ساخته شود.

امام جمعه یزد همچنین با اشاره به قرار گرفتن در ایام فاطمیه و تقارن شهادت حضرت فاطمه (س) با ایام نوروز اظهار داشت: مردم به خوبی می دانند که ایام فاطمیه حرمت دارد و نوروز امسال را فاطمی برگزار خواهند کرد.