دبیر کل سازمان بدر:

مشاوران ایرانی اگر نبودند کل عراق در قبضه داعش بود

سیاسی

دبیر کل سازمان بدر عراق بر حضور فعالانه مستشاران ایرانی در عملیات آزادسازی صلاح الدین تاکید و از این امر قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «هادی العامری» دبیر کل سازمان بدر عراق و نماینده پارلمان در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط بر استفاده از دیدگاههای مستشاران نظامی ایرانی در کنار حضور نیروهای مردمی عراق در عملیات آزادسازی صلاح الدین تاکید کرد.

وی در ادامه به اظهارات مداخله جویانه برخی در خصوص حضور مستشاران نظامی ایران در عملیاتهای نظامی ضد داعش اشاره و تصریح کرد: در شرایطی که حدود چهار هزار مستشار آمریکایی هم اکنون در عراق حضور دارند چرا باید حضور مستشاران ایرانی موجب حساسیت شود.

وی در ادامه اظهار داشت: مستشاران ایرانی ما را در عملیاتها همراهی می کنند و ما درخصوص این مسئله که از حضور کارشناسانه مستشاران خبره ایرانی استفاده می کنیم بسیار مفتخر هستیم.

 العامری افزود: پس از عملیات تکریت و کرکوک مستشاران ایرانی در کنار ما در عملیات آزادسازی نینوا و الانبار نیز مشارکت خواهند داشت.

دبیر کل سازمان بدر عراق تاکید کرد: هر کسی که درخصوص حضور مستشاران ایرانی در عملیاتهای ما در عراق صحبت می کند باید با احترام و تکریم در خصوص این مستشاران صحبت کند چرا که اگر این مستشاران و اگر قاسم سلیمانی نبود امروز همه عراق در قبضه داعش بود.