دیدار امیر قطر با اردوغان در آنکارا

سیاسی

دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد، امیر قطر در دیداری از پیش اعلام نشده با رجب طیب اردوغان در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد، امیر قطر در دیداری از پیش اعلام نشده با رجب طیب اردوغان در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر مذاکراتی خصوصی با رجب طیب اردوغان در کاخ ریاست جمهوری ترکیه داشت و هیچ توضیحی درباره مذاکرات ارائه نشده است.

این دیدار جزو برنامه روزنامه رئیس‌جمهوری ترکیه نبود و در شرایطی انجام شد که تنش‌ها در عراق و سوریه به دلیل حضور شبه‌نظامیان تروریست داعش افزایش یافته است. ترکیه و قطر به عنوان دو کشور مسلمان سنی، در سال‌های گذشته به عنوان متحد عمل کرده‌اند و موضع یکسانی را در قبال تحولات سوریه و بهار عربی داشته‌اند.

این دو کشور سیاست‌های یکسانی در قبال سوریه دارند و از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) حمایت می‌کنند. قطر یکی از حامیان اصلی مخالفان دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است و بارها اجازه داده است تا تظاهرات‌هایی بر ضد دولت سوریه در دوحه، پایتخت قطر برگزار شود.

با این حال برخی قطر را به حمایت از تروریست‌ها متهم می‌کنند؛ اتهامی که دوحه نمی‌پذیرد. این کشور غنی از نفت همچنین به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق و سوریه پیوست.

ترکیه نیز به عنوان منتقد پر سر و صدای سوریه، همواره از شورشیان سوری برای سرنگونی اسد حمایت کرده و همزمان میزبان حدود دو میلیون آواره سوریه شده است.

انتهای پیام

کد N766441