انصاری در پاسخ به مهر اعلام کرد:

برنامه وسیع دولت برای مبارزه با کوه خواری در استانهای شمالی

سیاسی

نوشهر - معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره برنامه های با فساد گفت: برنامه وسیعی از سوی دولت برای مبارزه با فساد و بویژه زمین خواری، جنگل خواری و کوه خواری در استانهای شمالی تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید انصاری صبح جمعه در حاشیه افتتاح بزرگترین پروژه پرورش ماهی در قفس دریای خزر در نوشهر در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار مهر درباره برنامه های دولت برای ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد گفت: مبارزه با مفاسد مسئله بسیار مهمی است و دولت از آغاز با دستور رئیس جمعهور و مسئولیت معاون اول، مسئله مبارزه با فساد بطور عام و مبارزه با بحث زمینخواری، تخریب جنگل و به تعبیر مقام معظم رهبری حتی کوه خواری را در دستور کار قرار داده است.

وی اظهار داشت: بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری مجددا این موضوع در دولت مطرح شد و برنامه وسیعی برای مبارزه با پدیده زمینخواری و حتی کوه خواری با مرکزیت سه استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی اظهار امیدواری کرد که با همکاری مردم، پشتیبانی مسئولان و دستگاههای امنیتی، قضایی نه تنها شاهد تخریب جنگل ها و کوهها نباشیم بلکه توسعه جنگل را نیز شاهد باشیم.

حجت الاسلام انصاری در زمینه افتتاح پروژه پرورش ماهی در قفس نیز گفت: جای خوشحالی است که فرزندان جهادی کشوری هر روز گام مهمی در توسعه و شکوفایی کشور برمی دارند، و مسئله آبزی پروری با شیوه های جدید و مدرن  دنیا روی آن سرمایه گذاری کرده است، در ایران اسلامی نیز این موضوع مورد توجه مسئولان کشور از جمله مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

آبزی پروری با شیوه نوین در برنامه ششم افزایش می یابد

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: در برنامه ششم توسعه ظرفیت تولید آبزی پروری کشور با شیوه نوین افزایش چشمیگری پیدا خواهد کرد که همت مسئولان را طلب می کند و خوشحالیم گام مهم این حرکت از استان مازندران شروع شده است.

وی بیان داشت: ترویج آموزش و به میدان آمدن جوانان تحصیلکرده بخش خصوصی، حمایتهای دولت و مسئولان استان را می طلبد تا شاهد فراهم شدن زیرساختهای این گونه پروژه ها و شاهد رونق صنعت پرورش آبزیان باشیم.

بزرگترین پروژه پرورش ماهی در قفس در دو مزرعه با ۱۶ قفس در آبهای دریای خزر نوشهر بهره برداری شد.