یک عضوکمیسیون حقوقی تاکید کرد:‌

دولت باید حساسیت بیشتری در مبارزه با زمین خواری داشته باشد

سیاسی

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است مسئولان در قوای سه گانه باید همکاری های موثری در راستای مبارزه با زمین خواری داشته باشند.

حمیدرضا طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر برخورد بدون اغماض با زمین خواران گفت: درحوزه‌ی مبارزه با زمین خواری دردهه‌ی گذشته قوانین خوبی به تصویب رسیده و در حال حاضر قانون منع تغییرکاربری اراضی وجود دارد.

وی ادامه داد: در حوزه‌ی هماهنگی بین بخشی نیز از طریق تشکیل ستادهای مبارزه با جرایم زمین خواری در قوه قضاییه اقدامات خوبی انجام گرفته اما به هر حال همچنان خلاء هایی دیده می‌شود که مقام معظم رهبری پیگیری و مبارزه با این مساله را مورد تاکید قرار داده‌اند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که در حال حاضر قوه مجریه باید حسیاست بیشتری نسبت به مبارزه با زمین خواری داشته باشد تصریح کرد:‌ قوانین و احکام موجود باید به سرعت توسط دولت اجرایی شود و هیچ مماشاتی صورت نگیرد.

طباطبایی خاطر نشان کرد: مسئولین در قوای سه گانه باید این دقت نظر را داشته باشند که اموال متعلق به همه‌ی مردم توسط افراد سود جو و طمع کار تصرف نشود.

نماینده‌ی مردم نائین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ان‌شاء الله این فرمایشات نصب‌العین همه مسئولین خواهد بود و قوای سهگانه هماهنگی‌های لازم را دراین راستا خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N766240