یک فعال دانشجویی:

حمایت از تولید ملی یکی از روش‌های تحقق شعار سال 93 بود

سیاسی

دبیر کل اتحادیه اسلامی گفت: سال‌ها مباحث اقتصادی مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است. حمایت از تولید ملی یکی از همان مباحث اقتصادی مورد نظر است که با توجه به شعار سال 93 می‌توانست راهکاری برای تحقق این شعار باشد.

علی پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با تحقق شعار سال 93، اظهار کرد: چند سالی است که مقام معظم رهبری شعارسال را حول مسائل اقتصادی انتخاب می‌کنند یکی از مباحثی که در سال‌های اخیر بر آن تکیه شده است تولید ملی است.

وی ادامه داد: تولید ملی از چند جهت اهمیت دارد. یکی آن‌که همواره کشور ما در حریم و یا تهدید تحریم بسر می‌برد و دوم آنکه باعث رشد و شکوفایی اقتصاد کشور می‌شود. مجموعه اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باعث رسیدن به خودکفایی و تولید ملی می‌شود.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: تحقق این شعار هم به تلاش مردم و هم مسئولین باز می‌گردد. لازم است مسئولان کشور نگاه درستی به تولید ملی داشته باشند و مسیر را برای تحقق آن هموار سازند. اتفاقاً‌ در زمینه تولیدات دانش بنیان کارهایی انجام شده است اما در حوزه فرهنگ شاهد اتفاق خاصی نبوده‌ایم.

وی با بیان این‌که تمرکز دولت بر بهبود روابط خارجی با مذاکرات است، تصریح کرد: دولت نگاهش به بهبود اوضاع اقتصادی با گسترش روابط خارجی و رفع تحریم‌ها است. اما باید بداند که توجه به تولید داخلی باعث شکوفایی کشور خواهد شد. مسئولین می‌توانند با در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی مانند وام برای کالای ایرانی به حمایت از تولید داخلی بپردازند.

پهلوان افزود: مردم باید تلاش کنند تا کالای ایرانی را در سبد خرید خود بگنجانند. مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ تأکیدات فراوانی داشته‌اند. ایشان خواستار پررنگ شدن نقش مردم در حوزه فرهنگی هستند. خود مردم باید بیایند و کاری انجام دهند. در این صورت است که فرهنگ ما موفق‌تر خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت هم باید از مجموعه فرهنگی مردمی حمایت کند. در سال گذشته جهت‌گیری دولتی در حوزه فرهنگ خوب نبوده است.

انتهای پیام

کد N766219