نارضایتی اوباما از رسوایی جدید محافظان کاخ سفید

رسوایی محافظان کاخ سفید

یکی از مقام‌های پلیس آمریکا گفت: دو مامور ارشد "سرویس مخفی" آمریکا پس از رانندگی با خودروی دولتی در منطقه‌ای که همکارانشان درحال بررسی یک بسته مشکوک بودند، مورد بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اریک شولتز، سخنگوی کاخ سفید گفت: این رخداد درحالی صورت گرفت که یکسری رسوایی‌ها حول سرویس مخفی آمریکا که مسئول حفاظت از باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و خانواده‌اش است، مطرح شده و اوباما از شنیدن این اتهامات به شدت ابراز ناامیدی کرده است.

کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا از جو کلانسی، مدیر این سرویس مخفی خواسته تا چهارشنبه هفته آینده جزئیات آنچه را که رخ داده، ارائه کند.

شولتز ادامه داد: اوباما که کلانسی را ماه گذشته میلادی به ریاست سرویس مخفی آمریکا انتخاب کرده به طور کامل به او اطمینان دارد و هیچکس بیش از کلانسی دارای معیارهایی اینچنین بالا برای تصدی این سمت نیست.

سرویس مخفی آمریکا درباره رخداد اخیر اظهارنظر نکرده است؛ رخدادی که هم اکنون توسط دیده بان داخلی در دپارتمان امنیت ملی آمریکا و به درخواست کلانسی در حال بررسی است.

روزنامه واشنگتن پست که این خبر را افشا و منتشر کرد، نوشته است: یکی از ماموران سرویس مخفی آمریکا از محافظان ارشد اوباما و دیگری سوپروایزر ارشد در دفتر واشنگتن است. این دو مامور ارشد با خودروی دولتی به سمت محوطه‌ای که همکارانشان در حال بررسی بسته‌ای مشکوک بودند، راندند.

این روزنامه در ادامه آورده است: این ماموران ارشد احتمالا مست بودند. همچنین این پرونده توسط دپارتمان امنیت ملی آمریکا تحت بررسی است.

سال گذشته میلادی نیز درپی رسوایی در ورود غیرقانونی یک مرد چاقو به دست به داخل کاخ سفید، جولیا پیرسون، رییس سابق این سرویس مخفی از سمتش استعفا کرد.

انتهای پیام
کد N766205