نماینده سنندج در مجلس:

کاهش ۱۲ درصدی اعتبارات کردستان در سال ۹۴

سیاسی

سنندج- نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره وکامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات سال ۹۴ کردستان ۱۲ درصد نسبت به سال ۹۳ کاهش می یابد و این یک معضل جدی برای استان در راستای توسعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احسن علوی امروز پنج شنبه در یازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، با بیان اینکه دستورکار این جلسه بررسی سند آمایش سرزمین استان است، گفت: از ۲۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمومی کشور ۱۶۶ هزار میلیارد تومان مربوط به حقوق کارمندان است و لذا از اعتبارات سال آینده مبلغی برای توسعه استان هایی هم چون کردستان  نمی ماند.

وی عنوان کرد: اعتبارات استان کردستان در سال آینده نسبت به سال ۹۳، ۱۲ درصد کاهش می یابد لذا مسئولان دستگاه های اجرایی استان با در نظر گرفتن این مهم باید برنامه ریزی و اقدام کنند.

وی اظهارداشت: سال آینده وضعیت مناسبی در مجموع اعتبارات اعم از ملی و استانی در کشور نخواهیم داشت لذا استفاده از بخش خصوصی و اعتبارات فایناس به نوعی می تواند راه گشای این مشکل باشد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره وکامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون حدود ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه های نیمه تمام در استان نیاز است و قطعا با ۶۰۰ میلیارد تومان قادر نخواهیم توانست اقدام چشمگیری در این راستا انجام دهیم.

علوی با تاکید براینکه تمامی مسئولان و دست اندرکاران باید به چشم انداز اسناد بالادستی معقتد باشند، افزود: با وجود کارشناسانی که تعریف درستی از توسعه را نمی دانند بی شک تحقق توسعه در این استان امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد: متاسفانه گاها شاهد هستیم که کارشناسان تعدادی از دستگاه های اجرایی استان دستور وزیر را رد می کنند، مدیران این دستگاه ها نباید اجازه چنین اظهارنظرهایی به کارشناسان بدهند.

علوی اظهارداشت: اگر رهبر معظم انقلاب در سال ۸۸ به کردستان سفر نمی کردند این میزان توسعه  و حرکتی هم که در این استان ایجاد شده قطعا اتفاق نمی افتاد.

وی یادآورشد: همگان بر این امر واقف اند که توسعه با حرف، شعار و تعریف روی نمی دهد و این مهم نیازمند تعامل و همکاری و برنامه ریزی اصولی است.