تاکید وزیران کشور جهان عرب بر برگزاری کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم

تروريسم

وزرای کشور عرب در سی و دومین نشست خود از سازمان ملل خواستند تا یک کنفرانس بین‌المللی را برای مقابله با تروریسم برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، حاضران در سی و دومین کنفرانس وزرای کشور عرب که در الجزایر برگزار شد در بیانیه پایانی خود از مرکز مبارزه با تروریسم سازمان ملل خواستند تا کنفرانسی بین‌المللی را برای مبارزه با تروریسم، محکومیت شدید تمامی اقدامات وحشیانه گروه‌های تروریستی از جمله اقداماتی که علیه اقلیت‌ها انجام می‌شود و همچنین سرقت و نابودی آثار باستانی برگزار کند.

آن‌ها در این کنفرانس ضمن محکوم کردن خشم و خشونت، طایفه گرایی، اهانت به اسلام و مقدسات دینی بر میانه روی و ادامه تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

وزرای کشور عرب از تمامی کشورها خواستند تا برای مقابله با تجارت مواد مخدر و قاچاق که یکی از عوامل حمایت از تروریست‌هاست و همچنین تلاش برای خشکاندن منابع مالی تروریست‌ها و ریشه کن کردن آنها تلاش کنند.

حاضران در این کنفرانس همچنین بر لزوم اتخاذ اقدامات مناسب برای بالا بردن سطح معیشتی افراد و مقابله با افکار تندروی و تدوین قوانین برای جرم دانستن پیوستن به گروه‌های تروریستی تاکید کردند.

آن‌ها همچنین خواهان اتخاذ اقداماتی برای مقابله با اقدامات گروه‌های تروریستی در استفاده از پایگاه‌های ارتباط اجتماعی و شبکه‌های اینترنتی برای ترویج افکارشان شدند.

انتهای پیام

کد N765803