قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور:

افراد بی‌نماز، به نمازخواندن تشویق شوند

نماز

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: اقامه نماز مطلوب به مدیریت جهادی نیاز دارد.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: اقامه نماز مطلوب به مدیریت جهادی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، محمود مظفر در جلسه هسته مرکزی یاوران نماز خراسان جنوبی با بیان این‌که «طرح یاوران نماز را برای دانش‌آموزان تدوین کرده‌ایم و این طرح در کشور اجرایی می‌شود» گفت: اگر نماز به‌خوبی اقامه شود همه مشکلات رفع می‌شود اما اگر اقامه نماز به‌درستی صورت نگیرد فحشا و منکرات، بی‌اخلاقی، بی‌حجابی، دروغ، دزدی و اعتیاد رواج می‌یابد.

وی با بیان این‌که «تمام تلاش ما بر این است که نماز را از حالت بخشنامه‌ای و دولتی خارج کنیم» اظهار کرد: کارهای خوبی در زمینه نماز در بخش‌های مختلف انجام شده و ما به‌دنبال اقامه نماز اول وقت، نماز جماعت و اقامه در مسجد هستیم.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این‌که «تمام خواسته ما از یاوران نماز این است که در هنگام اذان به افراد یادآوری کنند که زمان نماز است» تصریح کرد: برای اقامه نماز مطلوب به مدیریت جهادی نیاز است.

مظفر ادامه داد: در بخش نماز باید دلسوز بود و سواد خود را افزایش داد، سلیقه هم مهم است و باید مخاطب را خوب بشناسیم و شیوه‌های دعوت به نماز یک سلیقه است.

وی بر لزوم ایجاد یاوران نماز در بخش‌های دانش آموزی، دانشجویی تأکید کرد و افزود: همچنین باید بخش‌های یاوران نماز در حوزه‌ معلمان، اساتید و انجمن اولیا و مربیان داشته باشیم.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور، غفلت‌زدایی را مهمترین امر در این حوزه دانست و گفت: تشویق‌ها نباید مختص نمازگزاران باشد و روی افراد بی‌نماز نیز باید کار صورت گیرد.

مظفر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید در مقوله نماز جهادی عمل کنیم، گفت: سخنان ایشان به این دلیل است که ما و خانواده ما در معرض آتش هستیم و بهترین راه برای این‌که بتوانیم با آن مقابله کنیم نماز است.

وی بر لزوم گسترش نمازهای صبح تأکید کرد و ادامه داد: این فرهنگ کمرنگ و کم‌رونق است و نیازمند توجه جدی است.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این‌که «باید مدرسه نمازی در کشور داشته باشیم و مدارس برتر نمازی را تشویق کنیم» افزود: نخبگان علمی و ورزشی در مسجد محل تقدیر شوند.

مظفر بیان دستاورهای نماز به صورت کلیپ، عکس و فیلم را یکی از راه‌های ساده و در عین حال مؤثر ترویج فرهنگ نماز دانست و بر لزوم همکاری رسانه‌ها در این زمینه تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N765731