سیدعلی خمینی: موفقیت نظام به ویژه در مذاکرات هسته‌ای به خاطر حمایت مردم است

سیدعلی خمینی,مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,فساد اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی

ایرنا نوشت:

حجت الاسلام سیدعلی خمینی فرزند یادگار امام (ره) گفت: موفقیت نظام در صحنه های مختلف بویژه جنگ و مذاکرات هسته ای به خاطر پشتیبانی و حضور مردم بوده و ایستادگی نظام و قدرت آن به خاطر حمایت ملت است.

حجت الاسلام سیدعلی خمینی شامگاه چهارشنبه در جمع مردم نجف آباد افزود: مردم باید زندگی خوب و همراه با رفاه اجتماعی داشته باشند؛ شایسته نظام و کشور اسلامی نیست که مردم آن با مشکلات و گرفتاری مواجه شوند.

وی با بیان اینکه اسلام با ثروت مخالف نیست بلکه با مال پرست و مفسد اقتصادی مخالف است، گفت: ما نگران هستیم که فقرا فراموش شوند و صدایشان جایی شنیده نشود اما ثروتمندان همه جا حضور داشته باشند.

نوه امام خمینی (ره) اظهار کرد: اگر مدعی هستیم انقلاب اسلامی هنوز پویا و زنده است باید ببینیم آیا آرمانهای انقلاب هنوز طرفدار دارد، که اینگونه است.

وی ادامه داد: در مرحله بعد باید ببینیم چقدر توانسته ایم آرمانهای انقلاب را پیاده کنیم.

سیدعلی خمینی یکی از این آرمانها را شایستگی به جای وابستگی خواند و گفت: کسی که مسئول می شود باید شایسته باشد اما در این مدت برخی مسئولانی که آمدند و رفتند صلاحیت نداشتند.

وی آرمان دیگر را امانت داری خواند و تاکید کرد: کسانی که مسئول می شوند و دستشان به قدرت نزدیک می شود باید امانتدار باشند.

وی با تاکید بر اینکه فساد اقتصادی هر نظامی را نابود می کند، گفت: اگر در این زمینه حرفی نزنیم زمین می خوریم.

نوه امام خمینی(ره) با بیان اینکه مردم نسبت به فساد حساس هستند و دغدغه دارند، تصریح کرد: مردم از اینکه خبرهایی از اختلاس های چند میلیاردی بشنوند ناراحت می شوند.

وی با بیان اینکه امانتداری از انگیزه ها و آرمانهای امام راحل، رهبر معظم انقلاب و انقلاب اسلامی بوده و است، گفت: شعار به درد نمی خورد زیرا شعار اگر با عمل همراه نشود هیچ گونه ارزشی ندارد.

وی جلوگیری جدایی حکومت از مردم را یکی دیگر از آرمانهای انقلاب خواند و افزود: تاکید امام و رهبر معظم انقلاب بر این است که بین حکومت و مردم جدایی نیفتد.

وی با اشاره به اینکه ما مخالف ها، ناراضی ها و منتقدانی داریم، تصریح کرد: بیشتر این ملت پشتیبان نظام هستند.

وی همچنین با بیان اینکه نجف آباد از شهرهای موثر در انقلاب اسلامی و دوران حماسه دفاع مقدس بوده است، گفت: حضور همیشگی این مردم در همه صحنه ها قابل تقدیر است.

سید علی خمینی برای شرکت در چند برنامه از جمله بزرگداشت سید احمد خمینی و دیدار با علماء از روز چهارشنبه به استان اصفهان سفر کرده است.

شهرستان نجف آباد با حدود 300 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری غرب اصفهان است.

 

23503

کد N765687