رئیس دانشگاه دافوس: برای تامین امنیت منطقه نباید به کشورهای بیگانه دل ببندیم

رئیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس) گفت: دل بستن به کشورهای بیگانه برای تامین امنیت منطقه اقدام صحیحی نیست.

رئیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس) گفت: دل بستن به کشورهای بیگانه برای تامین امنیت منطقه اقدام صحیحی نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، امیر حسین ولی‌وند در حاشیه‌ی دیدار با هیات نظامی دانشگاه جنگ دریایی ارتش پاکستان با بیان اینکه ایران برای رشد امنیت منطقه با کشورهای منطقه مثل پاکستان همکاری می‌کند، اظهار کرد: رشد کشورها ناشی از ارتباط بیشتر با همسایگان خود برای حفظ امنیت منطقه است.

وی در ادامه افزود: ایران با کشورهای دوست و همسایه ارتباط دارد. این ارتباطات در شکل دانشجویی و تبادل علمی هم صورت می‌گیرد. ما در سال گذشته به پاکستان هیاتی اعزام کردیم و آن‌ها هم در کشور ما دانشجو دارند. در این سفر این هیات نظامی از توانمندی‌های نیروهای مسلح ما به ویژه در حوزه‌ی آموزشی بازدید کردند.

امیر ولی‌وند خاطرنشان کرد: در این سفر تصمیماتی اتخاذ نمی‌شود زیرا این سفرها بر اساس تفاهماتی است که میان وزرای دفاع کشورها انجام می‌گیرد. برای این سفر نیز تفاهم‌نامه‌ای میان وزیر دفاع ایران و پاکستان به امضاء رسیده است و ما این تفاهم‌نامه را اکنون اجرا می‌کنیم. ما در آینده نیز یک هیات نظامی به پاکستان و عمان و سریلانکا می‌فرستیم.

به گزارش ایسنا، هیات نظامی از دانشگاه جنگ دریایی ارتش پاکستان در طول اقامت خود در ایران از دانشگاههای نظامی و مراکز نظامی کشورمان بازدید داشتند. هدف از این دیدار ارتقاء سطح دیپلماسی دفاعی دو کشور و آشنایی دانشجویان پاکستانی از توانمندیهای نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی ارتش کشورمان است.

انتهای پیام

کد N765590