یک عضو کمیسیون برنامه:

تقاضای ما از دولت خروج از رکود بجای کاهش تورم است

نرخ تورم,بودجه 94

یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای ما از دولت بجای کاهش تورم خروج از رکود است.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: ارقامی که رئیس‌جمهور از رکود و تورم بیان می‌کند ارقام درستی است، اما تقاضای ما از دولت بجای کاهش تورم خروج از رکود است، دولت باید حجمی از نقدینگی واحدهای تولیدی را تعقیب کند و همچنین بانک‌ها باید تسهیلات اعطا کنند و نگران پمپاژ پول نباشند، این حجم پولی که وارد بازار می‌شود اگر در بخش تولید هزینه شود مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند.

نماینده رشت با بیان این‌که «سهم اعتبارات استان گیلان در لایحه بودجه 94، فارغ از اعتبارات ملی بالغ بر 800 میلیارد تومان است» اظهار کرد: سهم اعتبارات جاری استان بالغ بر 200 میلیارد تومان است.

وی افزود: طبق تبصره 22 ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه، دو درصد سهم نفت و گاز و با احتساب بودجه ردیف تملک دارایی‌ها مجموعا حدود 600 میلیارد تومان سهم اعتبارات عمرانی فارغ از پروژه‌های ملی است؛ 500 میلیارد تومان برای راه‌آهن و همچنین ارقام مختلفی برای سدها به جز فاینانس‌ها در نظر گرفته شده است در مجموع بودجه 94 جهش خوبی نسبت به سال گذشته داشته است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که یارانه‌ها در بودجه 94 چگونه در نظر گرفته شده‌اند؟ گفت: یارانه‌ها در بودجه 94 تقریبا مانند سال 93 است، اما قریب به 6 میلیون و 500 هزار نفر باید یارانه‌شان حذف شود در عوض این یارانه صرف اشتغال می‌شود که اقدام خوبی است زیرا بنا بر گفته وزیر امور اقتصادی «طبق آمار 10 میلیون نفر را می‌توان از لیست یارانه بگیران حذف کرد» لذا 60 درصد این آمار هم حذف شوند مشکلی پیش نمی‌آید و صرفا یارانه افرادی که نیاز مالی ندارند قطع می‌شود، تاکنون نیز دولت به این افراد لطف کرده که یارانه می‌گرفتند آنها بدانند این یارانه‌ فقط صرف اشتغالزایی می‌شود.

انتهای پیام

کد N765357