تحلیل سبحانی‌نیا از انتخاب رئیس جدید مجلس خبرگان

مجلس خبرگان

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب آیت الله یزدی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت که در انتخابات ریاست این مجلس همه ملاحظات مدنظر خبرگان وجود داشته و انتخاب خوب و شایسته‌ای صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حسین سبحانی‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ‌اظهار کرد: رقابت‌های معمول در نهادهای دیگر در مجلس خبرگان وجود ندارد اما بالطبع هر شکلی از این انتخاب می‌توانست بازتاب‌هایی داشته باشد. همچنان که همین آثار بر انتخاب آیت الله یزدی نیز مترتب است.

وی افزود:‌ انتخابات اخیر ریاست مجلس خبرگان نشان داد اعضای این مجلس معتقدند این جایگاه باید به دور از کشمکش‌های سیاسی باشد و فردی باید در راس آن قرار گیرد که بتواند نگاهی دور از فضاهای سیاسی در راس خبرگان رهبری دنبال کند.

نائب رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: انتخاب آیت الله یزدی به ریاست مجلس خبرگان با سوابق ممتد و مسئولیت‌های مهم کشوری ایشان انتخاب خوبی بود و به نظر می‌رسد همه ملاحظات در این انتخاب رعایت شد و در نتیجه انتخاب خوب و شایسته‌ای اتفاق افتاد.

سبحانی‌نیا در پایان ابراز امیدواری کرد که مجلس خبرگان رهبری در دوره ریاست آیت الله یزدی بتواند به خوبی به وظایف و رسالت‌های مهم خود عمل کند.

انتهای پیام

کد N765331