واکنش مسکو به تحریم‌های جدید آمریکا

روسیه تحریم‌های آمریکا علیه بانک اصلی کریمه و برخی از رهبران جدایی‌طلبان اوکراین را محکوم و این اقدامات را سیاستی تحریک‌آمیز ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: درک آنچه که وزارت خزانه‌داری و مقامات آمریکا را به گسترش مجازات‌ها هدایت می‌کند، دشوار است.

ریابکوف افزود: با توجه به این که واشنگتن اعلام کرده است می‌خواهد اوضاع به حالت عادی برگردد، ما هیچ منطقی را که چنین تصمیمی را توجیه کند، مشاهده نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد، اتهامات واشنگتن مبنی بر این که روسیه از جدایی‌طلبان اوکراینی حمایت می‌کند، بی‌اساس است.

آمریکا به تازگی تحریم‌های جدیدی را علیه رهبران جدایی طلبان شرق اوکراین اعمال کرد؛ اقدامی که طبق اعلام واشنگتن با هدف اعمال فشار برای اجرای توافق‌های مینسک صورت می‌گیرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هشت مقام ارشد جدایی طلبان شرق اوکراین را تحریم کرده است. این افراد شامل رومن لیاگین، رییس کمیسیون مرکزی انتخابات و وزیر دولت خودخوانده دونتسک و همچنین یوری ایواکین، رهبر جمهوری خودخوانده خلق لوهانسک می‌شود. آمریکا همچنین اتحادیه جوانان اوراسیا و 3 تن از رهبران این جنبش را در لیست سیاه خود قرار داده و آن‌ها را به استخدام افرادی با تجربه‌های نظامی برای شرکت در درگیری‌ها متهم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه بانک تجاری ملی روسیه به خاطر آنچه تلاش برای الصاق شرق اوکراین به روسیه خوانده اعمال کرده است.

نیکولا آزاروف،‌ سرهی آبوزوف، ریسا بوهاتیریوا، سه مقام دیگر ارشد دوران ریاست جمهوری ویکتور یانوکوویچ هستند که از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، واشنگتن از اجرای توافق مینسک حمایت می‌کند و آن را بهترین راهکار دیپلماتیک برای حل بحران در شرق اوکراین می‌داند.

انتهای پیام

کد N765307