۰

همکاری‌های اقتصادی و مسائل منطقه‌ای مهم‌ترین محورهای سفر لاریجانی به کویت و قطر

  • ۲۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان سفر به کویت و قطر درخصوص افزایش همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیشتر در این حوزه و همچنین مسائل مهم منطقه‌ای بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی پس از انجام سفری دو روزه به کویت و قطر در بدو ورود به تهران در تشریح دستاوردهای سفر خود اظهار کرد: کشورهای کویت و قطر همسایه ما هستند و از جمله کشورهای اسلامی‌اند و ما از دیرباز با آن‌ها رابطه تاریخی داریم.

رییس قوه مقننه اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلایل مختلف، مسائلی وجود داشت که باید با هم گفت‌وگو کرده تا آن‌ها را برطرف کنیم.

لاریجانی با تاکید بر همکاری‌های اقتصادی میان ایران و کشورهای کویت و قطر اظهار کرد: امیدواریم این همکاری‌ها گسترش یافته و راه‌هایی به وجود آید که بتوانیم از ظرفیت‌ها استفاده کنیم. برخی اشکالات وجود داشت که با بحث و بررسی قرار شد پیگیری شده و حل شود تا زمینه سرمایه‌گذاری بیشتر به وجود آید.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل مهم منطقه از دیگر محورهای مورد بررسی در جریان این سفر بود گفت: به جهت حساسیت در مسائل مهم منطقه احتیاج بود رایزنی‌هایی با همدیگر داشته باشیم. البته همزمان برخی مسائل را در رسانه‌ها مطرح می‌کردند و لازم بود موضع جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مسائل منطقه‌ای بیان شود.

لاریجانی با بیان اینکه با اصحاب رسانه و نخبگان کشورهای کویت و قطر جلساتی برگزار شد اظهار کرد:‌ مذاکرات خوب و سازنده‌ای با امیر کویت و قطر داشتیم. همچنین با روسای مجالس این دو کشور جلسه برگزار شد.

وی با تاکید بر افزایش همکاری‌های پارلمانی میان ایران و کشورهای کویت و قطر اظهار کرد: در جریان این سفر مقرر شد همکاری‌های پارلمانی و استفاده از تجربیات یکدیگر گسترش یابد. البته بعضی از افراد موثر در پارلمان کویت علاقه‌مند بودند که برخی از طرح‌هایی که در ایران دنبال شده، ابعاد و نحوه قانونگذاری آن را بدانند لذا بنا شد به ایران بیایند و از نزدیک در جریان قرار گیرند.

لاریجانی در پایان اظهار کرد: این موضوعات که مورد بررسی قرار گرفت به فرمول‌هایی برای حل و فصل بعضی مسائل رسیدیم که در ایران آن را پیگیری می کنیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.