آیت‌الله یزدی: در مجلس خبرگان رقابت‌ وجود ندارد/ تصمیمات این مجلس از قداست برخوردار است

محمد یزدی,مجلس خبرگان

رئیس مجلس خبرگان در اختتامیه هفدهمین اجلاس خبرگان رهبری گفت: بر خلاف آنچه دیگران ممکن است در بیرون بگویند، در مجلس خبرگان رقابت‌هایی که در بیرون هست وجود نخواهد داشت.

به گزارش نسیم، آیت الله محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری در مراسم اختتامیه هفدهمین اجلاس خبرگان رهبری گفت: بر خلاف آنچه دیگران و اافرادی ممکن است در بیرون بگویند در مجلس خبرگان رقابت‌هایی که در بیرون از این مجلس وجود دارد، وجود نخواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که وی بر طبق قانون و آیین نامه مصوب خبرگان در کسوت ریاست این مجلس قرار گرفته است یادآور شد، مجلس خبرگان مجلس علماء است و هر یک از علماء در محل خود مورد اعتماد و وثوق مردم هستند، بنابراین وقتی تصمیماتی در این مجلس گرفته می‌شود از قداست برخوردار است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری همپچنین ضمن گرامیداشت یاد مرحوم آیت الله مهدوی کنی رئیس سابق مجلس خبرگان، به خاطره‌ای از همراهی با ایشان اشاره کرد و گفت: اگر بخواهم خاطره‌ای در خصوص شخصیت ایشان نقل کنم باید بگویم در جلسه‌ سه نفره‌ای حضرت امام ایشان را برای امری معین کردند که این در زمان رئیس جمهور فراری وقت انجام شده بود.

آیت الله یزدی در ادامه با اشاره به مسئولیت آیت الله مهدوی کنی به عنوان وزیر کشور وقت گفت: جلسات مذکور در محل وزارت کشور در زمان تصدی ایشان برگزار می‌شد.

آیت الله یزدی همچنین در مورد شخصیت برجسته آیت الله مهدوی کنی در زمان ریاستش در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ایشان وقتی ریاست این مجلس را بر عهده داشتند تصمیماتشان کاملاً در وضعیت مجلس خبرگان مؤثر بود.

 

45503

کد N765178