آیت‌الله جوادی‌آملی:

مردم متدین، مولد قدرت سیاسی و دفاعی برای کشور هستند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي

آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: باید کوشید از مراکز مذهب، قرآن و عترت در کشور صیانت صورت گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از فرماندهان و نیروهای هوا فضای سپاه پاسداران با بیان این‌که «از منظر قرآن کریم، دفاع یک امر ضروری و حیاتی است» اظهار کرد: دفاع از این جهت که کشور امنیت و آزادی داشته باشد لازم و ضروری است اما اینها فرع است، در واقع فلسفه دفاع، حفظ مراکز دینی و فرهنگی و حفظ آزادی دین است، قرآن کریم جریان دفاع را امری ضروری می‌داند و برای دفاع دو مرحله را قائل است؛ مرحله اول حفظ جامعه از فساد است و مرحله دوم جلوگیری از ویران شدن مراکز دینی است.

او با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید ادامه داد: در خصوص دفاع و اهمیت آن دو دسته از آیات در قرآن وجود دارد؛ این دو دسته از آیات نشان می‌دهد که وقتی یک کشور محفوظ است که مراکز مذهب و دین در آن کشور محفوظ بماند.

آیت‌الله جوادی‌آملی تاکید کرد: در حقیقت این کشور را قرآن و عترت اداره می‌کند، بنابراین باید کوشید تا در مرحله اول از مراکز مذهب، قرآن و عترت در کشور صیانت صورت گیرد تا جامعه معارف الهی را بفهمد و به انحراف کشیده نشود و در نتیجه زمینه نفوذ دشمن به کشور مهیا نگردد.

وی، جامعه و مردم متدین را مولد قدرت سیاسی و دفاعی دانست و گفت: این نکته در نامه امیرالمومنین علیه السلام به مالک اشتر آمده است که اگر مردم دین و فرهنگشان را به درستی بشناسند و آن را حفظ کنند و از آن بهره‌مند گردند دیگر تنها مصرف کننده مواهب الهی نخواهند بود بلکه به مولد قدرت بدل خواهند شد. اما اگر فرهنگ و دین مردم مورد غارت قرار بگیرد مردم احساس پوچی می‌کنند و آسیب‌پذیر خواهند شد.

انتهای پیام

کد N764951