شکست عملیات "بزرگ" داعش برای تصرف الرمادی

در پی شکست‌های اخیر داعش در صلاح‌الدین و شرق استان الانبار، این گروه صبح امروز حمله گسترده‌ای را از چند محور به شهر الرمادی آغاز کرد و در آن هرآنچه درتوان داشت به میدان آورد تا شدیدترین حمله خود به مرکز این استان به اجرا بگذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، حکمت سلیمان، سخنگوی استاندار الانبار با اعلام این خبر گفت: داعش به دنبال شکست‌های خود در صلاح‌الدین و برای تعمیم دادن جنگ به دیگر مناطق عراق و منطقه‌ای کردن آن، صبح امروز(چهارشنبه) عملیات گسترده‌ای را از چندین محور علیه شهر الرمادی به اجرا درآورد که نیروهای دولتی توانستند مانع ورود آنها به شهر شوند.

وی گفت: در این حمله بیش از 17 خودرو بمب‌گذاری شده داعش که عوامل انتحاری این گروه آنها را هدایت می‌کردند، منهدم شدند و با توجه به اطلاعاتی که از قبل در مورد این حمله به دست آورده بودیم توانستیم مانع رسیدن خودروها به اهداف تعیین شده بشویم.

حکمت ادامه داد: به دنبال شکست مرحله اول عملیات داعش که با خودروهای بمب‌گذاری شده به اجرا درآمد، حملات گسترده خمپاره‌ای تروریست‌ها به مناطق مختلف شهر آغاز شد که این حملات باعث زخمی شدن ده‌ها غیرنظامی شده است.

شهر الرمادی به عنوان بزرگترین شهر استان الانبار و مرکز این استان مدت‌هاست هدف حملات داعش قرار می‌گیرد و این گروه تلاش می‌کند با کنترل الرمادی سیطره بر استان الانبار را کامل کند و به بغداد نزدیکتر شود. بیشتر ساکنان الانبار را عشایر سنی عراق تشکیل می‌دهند که برخی از آنها به همکاری با داعش متهم هستند اما بیشتر عشایر این استان با دریافت سلاح از دولت و نیروهای ائتلاف، علیه داعش می‌جنگند.

حکمت سلیمان ادامه داد: عملیات داعش که بزرگترین عملیات این گروه علیه الرمادی محسوب می‌شود به طور کامل شکست خورده اما اطلاعاتی در دست داریم که بیش از 50 عامل انتحاری داعش با مواد منفجره زیاد وارد مناطقی از شهر الرمادی شده‌اند که توانسته‌ایم برخی از آنها را از پای درآوریم و عملیات برای یافتن بقیه آنها نیز ادامه دارد.

داعش در پی شکست‌های خود در استان صلاح‌الدین و نیز عقب‌نشینی از منطقه الکرمه در استان الانبار تلاش داشت تا با کنترل بر استان الانبار از یک طرف روحیه نیروهای خود را بالا ببرد و از طرف دیگر با گسترش جنگ به دیگر مناطق عراق از شدت حملات بر نیروهایش در استان صلاح‌الدین بکاهد.

به گفته مسئولان محلی الانبار داعش در حمله امروز خود هرآنچه در توان داشت به کار گرفت و عملا دیگر نمی‌تواند عملیاتی به این بزرگی در استان به اجرا درآورد.

انتهای پیام

کد N764790