آزادی 48 زندانی غیرعمد در شب گلریزان شرکت آبفا

سیاسی

پیمانکاران، مدیران و مشاوران مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران با کمک 6 میلیارد و یکصد میلیون ریالی خود موجبات آزادی 48 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کردند.

پیمانکاران، مدیران و مشاوران مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران با کمک 6 میلیارد و یکصد میلیون ریالی خود موجبات آزادی 48 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور ضمن تقدیر از مشارکت ارزنده استانداری تهران در احیای سنت حسنه دستگیری از زندانیان نیازمند گفت: در روزهای پایانی سال که بسیاری از نهادها در افزایش و کاهش رفاهیات کارکنان مجموعه متبوع خود می‌کوشند، نیکوکاران و پیمانکاران مجموعه آبفای تهران برای دومین سال پیاپی و به طور خودجوش و به دور از تبلیغات میزبان مراسمی هستند که خداوند متعال خودش در آیه 112 سوره بقره در مورد آنها می‌فرماید « پاداش نیکوکاران (تنها) در نزد پروردگارشان است».

جولایی با اشاره به عملکرد این نهاد مردمی در آزادی بیش از 85 هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری تصریح کرد: در هر شرایط و موعدی اعتبار لازم برای آزادی این افراد از محل همین کمک‌های خداپسندانه مردمی و مساعدت‌های انسان‌دوستانه نهادهای دلسوز نظام مقدس اسلامی تأمین شده است.

وی با اعلام اینکه اکنون 8171 زندانی غیرعمد در زندان‌های سطح کشور محبوس هستند، خاطرنشان کرد: بدهی این تعداد زندانی که نه از روی سوء نیت مجرمانه بلکه در اثر وقوع حادثه‌ای ناخواسته و غیرقابل پیش‌بینی راهی زندان شده‌اند، در حدود 450 میلیارد تومان است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه اکنون یک هزار و 136 راننده زندانی در کشور داریم، گفت: هرچند طبق بررسی‌های به‌عمل آمده روند ورودی مددجویان تصادفات رانندگی رو به کاهش است، اما این آمار زیبنده کشور اسلامی ما نبوده و متأسفانه استان‌های انقلابی و متدین خراسان رضوی، اصفهان و تهران بیشترین آمار این قبیل محکومان را به خود اختصاص داده‌اند.

جولایی ادامه داد: در بین استان‌های شاخص کشوری قابل توجه است که ایلام، بوشهر و یزد هر کدام تنها با یک زندانی کمترین آمار زندانیان نفقه را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: با تأسی از سیره نبوی و سنت علوی اولین خیرین این ستاد اولیاء‌دم و شکات پرونده‌ها هستند که با گذشت رضایتمندانه خود در تسریع آزادی مددجویان بیشترین کمک را به این فرآیند دارند. تجربه نشان داده نیکوکارانی که وقت گذاشته و با وجود گرفتاری‌های شخصی در اخذ گذشت رضایتمندانه و بیشتر در آشتی دادن یک زوج در آستانه طلاق تلاش می‌نمایند، اقدام این نیکوکاران جدای از ارزش مادی، منشاء خیرات دیگری هم می‌شود که تحقق آنها صرفا با اعطای یک مال یا یک وجه مشخص هرگز ممکن نخواهد بود.

جولایی ادامه داد: بسیاری از خیران ما افراد صاحب نفوذ و فرهیخته‌ای هستند که تنها اوقات ارزشمند خود را جهت ارائه مشاوره و طرح نظرات سازنده در اختیار مدیران عامل ستادهای دیه شعب استانی قرار می‌دهند.

سیدحسین هاشمی استاندار تهران با حضور در این مراسم معنوی برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند مبلغ ٥٠ میلیون ریال از هزینه شخصی خودشان اهدا کرد.

هاشمی در سخنانی گسترش این سنت حسنه و مشارکت در آزادی زندانیان دربند و آبرومند را از الویت‌های هر نهادی اعلام کرد و گفت: بلند کردن دست در مقابل دیگران بمنظور انجام امور عام المنفعه، در حقیقت دراز کردن دست‌هایمان به سوی آسمان‌ها است و این توفیق نصیب هر انسانی نمی‌شود.

استاندار تهران با اشاره به سابقه 20 ساله خود در خانه ملت اظهار کرد: چه در طول دو دهه فعالیتم در مجلس شورای اسلامی که در کسوت ریاست کمیسیون صنایع و یا در جمع هیات رئیسه حضور داشتم، تمام جلسات و ملاقات‌های کاری بنده به مانند امروز که توفیق خدمت در استانداری را دارم در خود مجلس برگزار شد، اما در خصوص پروژه صحن 200 هزار متر مربعی حضرت زهرا (س) در نجف که به همت دوستداران اهل بیت علیه‌السلام در حال پیگیری است، بنده به شخصه با افتخار پیگیر ملاقات‌های متعددی با حضور نیکوکاران و خیرین تهرانی هستم.

وی ادامه داد: در مسیر کارهای نیک آنچه اهمیت دارد این است که باید در امور خیریه سبقت گرفت و دیگران را هم تشویق به این مهم کرد و الا صرف اعمال نیک ما کافی نخواهد بود، چنانچه در خصوص احداث این صحن متبرک منتهی به مرقد حضرت علی (ع) هم اعلام کرده‌ام این کار و به‌عبارتی این توفیق بزرگ را من به کسی واگذار نخواهم کرد.

هاشمی ادامه داد: این را به عنوان یک بچه سید عرض می‌کنم آن هنگام که وزیر و وکیل و استاندار بودن ما اعتباری نداشته و تنها آنچه صاحب ارزش می‌شود، همین کارهای خیر است که در تقابل کفه سیئات و حسنات دست ما را می‌گیرند.

مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران نیز در سخنانی گفت: سال گذشته در چنین ایامی برای نخستین بار میزبان مراسم گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد بودیم که حلاوت رهایی 70 نفر از مددجویان آبرومند و نیازمند ما را بر آن داشت تا در آستانه بهار 94 نیز برای دومین بار افتخار برگزاری یک چنین مراسمی را داشته باشیم.

محمد پرورش با اشاره به اینکه طبق تضمین الهی پاداش نیکی جز نیکی نیست، اظهار کرد: سال گذشته همکاران خدوم آبفای تهران با کمک 600 میلیونی خود این حقیقت را درک کردند که کسی نیازمند ما نبوده و این ما هستیم که به ثمرات ناتمام کمک کردن نیازمندیم.

انتهای پیام

کد N764211