بازدید رئیس آنروا از ادوگاه یرموک در دمشق

سوريه

رئیس آژانس امداد رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطین "آنروا" اعلام کرد که اولین محموله امدادی در سه ماه گذشته وارد کمپ محاصره شده الیرموک، بزرگترین کمپ آوارگان فلسطینی در دمشق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیر کراهنبوهل، رئیس آژانس امداد رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطین "آنروا" گفت که حدود 18 هزار تن از ساکنان اردوگاه آوارگان الیرموک از مدت‌ها پیش کمکی دریافت نکرده‌اند و این مساله اصلا قابل قبول نیست. گروه‌های فلسطینی‌ داخل این کمپ بیش از یکسال است که تحت محاصره ارتش قرار دارند.

گروه‌های غیردولتی می‌گویند، از زمان آغاز محاصره بیش از 200 تن که در میان آنها ده‌ها تن از گرسنگی جان داده‌اند، کشته شده‌اند.

رئیس آنروا گفت که توزیع کمک‌ها به تدریج طی یک هفته انجام می‌شود و حدود یک روز نمی‌شود.

وی افزود: قطعاً هیچ محدودیتی نباید برای مردمی که ما می‌توانیم از آنها حمایت کنیم، وجود داشته باشد و شرایط توزیع کمک‌ها باید تا زمانی که اوضاع بهبود یابد، ادامه داشته باشد. آخرین محموله امدادی آنروا در دسامبر گذشته توزیع شد که از نقطه‌نظر انسانی، اصلا قابل قبول نیست.

این مقام ارشد سازمان ملل تاکید کرد: دولت سوریه به اجرای این برنامه متعهد شده است. این وضعیت باید حل شود.

وی روز دوشنبه در دیدار با ولید معلم، وزیر خارجه سوریه با تاکید بر اینکه بهبود شرایط لازم است، از گروه‌های شورشی خواست به پناهندگان فلسطینی و غیرنظامیان احترام گذاشته و مانع توزیع کمک‌ها نشوند. بیش از 160 هزار تن شامل فلسطینی‌ها و سوری‌ها پیش از آغاز درگیری‌ها در سوریه که روز یکشنبه وارد پنجمین سال خود شد، در اردوگاه الیرموک زندگی می‌کردند.

حدود یک سال پیش گروه‌های شورشی وارد این اردوگاه شدند و از ماه ژوئن گذشته آتش‌بس نسبی تا حدی محاصره را کاهش داده است.

انتهای پیام

کد N764167