کشته شدن 9 شبه نظامی طی عملیات ارتش مصر در سینای شمالی/ انفجار بمب در قاهره

مصر

منابع مصری اعلام کردند که حملات غافلگیرانه ارتش مصر در سینای شمالی به کشته شدن 9 فرد مسلح و بازداشت 8 تن دیگر از آنان منجر شد.

منابع مصری اعلام کردند که حملات غافلگیرانه ارتش مصر در سینای شمالی به کشته شدن 9 فرد مسلح و بازداشت 8 تن دیگر از آنان منجر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، طی عملیات غافلگیرانه ارتش مصر در سینای شمالی 9 فرد مسلح در این منطقه کشته و 8 تن دیگر از آنان توسط نیروهای ارتش مصر بازداشت شدند.

بنا بر گزارش‌ها، این عملیات غافلگیرانه در مناطق جنوبی شیخ زوید در سینای شمالی اتفاق افتاد.

پیشتر در انفجارهای رخ داده در مصر چهار تن کشته و بیش از 30 تن دیگر که بیشتر آنها از نیروهای امنیتی مصر بودند در سینای شمالی مجروح شدند.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی در مصر اعلام کرد که طی انفجار یک بمب کار گذاشته شده در محله مصر الجدیده در قاهره یک تن مجروح شد.

این منبع اعلام کرد که در پی انفجار این بمب که در نزدیکی ایست بازرسی وابسته به نیروهای دفاع مدنی کشور کار گذاشته شده بود، خسارت‌هایی به ساختمان‌های اطراف آن وارد شد.

از سوی دیگر، گروه تروریستی انصار بیت‌المقدس مسوولیت انفجار یک خودروی نظامی وابسته به ارتش مصر در جنوب العریش را که طی آن یک افسر و سه نظامی دیگر کشته شدند، برعهده گرفت.

در حادثه دیگر در این منطقه و در پی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده که ایست بازرسی نیروهای امنیتی را هدف خود قرار داده بود، دو تن کشته و 24 تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N764065