پادشاه عربستان: با تروریسم مقابله می‌کنیم/ اجازه نمی‌دهیم کسی امنیت ما را تهدید کند

پادشاه عربستان با بیان اینکه کشورش به مبارزه با تروریسم و تندروی می‌پردازد، تاکید کرد: ما به هیچ کسی اجازه نمی‌دهیم که امنیت و ثبات کشور ما را تهدید کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سخنانی بر مخالفت با هر گونه تلاش برای مداخله در امور داخلی این کشور تاکید و اعلام کرد: ما از تمامی مسائل جهان عرب و اسلام در محافل بین‌المللی و با تمام امکانات خود دفاع کنیم. همچنین تلاش خواهیم کرد تا مردم فلسطین به حقوق مشروع خود و تشکیل کشور مستقل به پایتخت قدس برسند.

پادشاه عربستان بر پایبندی ریاض به مذاکرات و حل اختلافات با روش‌های مسالمت آمیز و مخالفت با اعمال زور و خشونت و هرگونه اقداماتی که امنیت صلح جهانی را تهدید کند، تاکید کرد.

سلمان بن عبدالعزیز افزود: با گسترش پدیده تندروی و تروریسم که آفتی جهانی است و دینی نیز نمی‌شناسد ما تلاش می‌کنیم تا با انواع تندروی‌ها مقابله کرده و با تمامی کشورهای دوست و هیات‌های بین‌المللی در مبارزه با این آفت و ریشه کن کردن آن همکاری کنیم.

پادشاه عربستان تصریح کرد: کشور ما نیز بخشی از جهان است و ما نیز با مشکلات و چالش‌هایی مواجهیم که همگان مسئولیت مقابله با آن را دارند. ما به امید خدا از طریق ایجاد راهکارهای مناسب برای حل مسائل جهان و از جمله مسائل زیست محیطی و توسعه مداوم با تمامی سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و شرکای خود همکاری خواهیم کرد.

وی گفت: ما به تعالیم دین اسلام که همواره به صلح و برادری دعوت می‌کند و تمامی معاهده‌ها و توافقنامه‌های بین‌المللی و از جمله احترام به حاکمیت کشورها و مخالفت با هر گونه مداخله در امور داخلی پایبندیم.

پادشاه عربستان همچنین تاکید کرد که کشورش به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد تا امنیت و ثبات آن را تهدید کند.

سلمان بن عبدالعزیز همچنین افزود: ما برای تحقق صلح و امنیت جهان و عدالت و مقابله با هر گونه دو دستگی و ایجاد وحدت ملی تلاش خواهیم کرد.

وی گفت: عربستان تلاش می‌کند تا اقتصادی قدرتمند و متنوع را ایجاد کرده و تلاش می‌کند تا اقداماتی را برای جلوگیری از تاثیر کاهش قیمت نفت بر اقتصاد کشور اتخاذ کند.

پادشاه عربستان ضمن تاکید بر اینکه شهروندان در حقوق و وظایف با همه مساوی هستند، متعهد شد که توانایی‌های نیروهای مسلح را برای حمایت از کشور تقویت کند.

انتهای پیام

کد N763965