مکارم شیرازی: کمیسیون اصل 90 مجلس بدون هراس از هیاهو به رسالت خود عمل کند

سیاسی

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رییس و جمعی از اعضای کمیسیون ماده 90 مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اقدامات و فعالیت های این کمیسیون باید ضمانت اجرایی داشته باشد، تصریح کرد: شکی نیست که این کمیسیون جایگاه بسیار برجسته ای دارد؛ این کمیسیون باید آن چنان بی طرفانه و دور از مسائل جناحی اقدام بکند که همه ارگان ها و مردم بدانند هیچ طرفداری از این و آن ندارند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مرجع تقلید با تصریح بر این که کمیسیون اصل 90 مجلس باید بدون ملاحظه کاری و هراس از هیاهوها و جنجال ها به رسالت خود عمل کند و در این زمینه ملاحظه هیچ فردی را نکند، تاکید کرد: اقدام کردن نسبت به برخی موضوعات و مسائل غالبا هزینه برای اشخاص دارد، کمیسیون اصل 90 نباید از این هزینه بترسد و با توکل به خدای متعال به رسالت قانونی خود و احقاق حقوق عمل کند.

وی خطاب به رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: باید دائما این مساله را به دوستان تان القا کنید که قانون برای افراد ضعیف و رده های پایین نیست، قانون بیشتر برای رده های بالاست که جلوی آنها گرفته شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در همین رابطه حدیث شریف امیرمؤمنان(ع) و فرمان آن حضرت به مالک اشتر را به رییس و اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس متذکر شدند. «با صراحت و با قوت و قدرت حق ضعیف را از قوی بگیرند، امتی که این کار را نکند هرگز پاک نمی شود و روی نجات نمی بیند».

وی همچنین با اشاره به انتشار اخبار گاه و بیگاه از وقوع مفاسد اقتصادی بزرگ و اختلاس ها، تاکید کرد: این مساله به مشکلی در کشور تبدیل شده است، هر از چند وقتی یک مفسد اقتصادی رده بالا پیدا می شود و اخبار آن نیز از طریق خبرگزاری ها و جراید منتشر می شود، غافل از اینکه ممکن است اعتبار مملکت و نظام جمهوری اسلامی زیر سؤال برود.

این مرجع تقلید افزود: اولا چرا گذاشتند فلان مفسد اقتصادی به این حد رشد کند و بعد سراغش بروند؛ این برای ما تبدیل به یک معما شده است. چرا اینها که تشکیلات دارند یا فلان مؤسسه که شب و روز در تلویزیون تبلیغات می کند، نظارتی بر فعالیت آنها نیست که آیا کاری که انجام می دهند درست است یا نه؟ ناگهان خبر سوء استفاده کلان آنها منتشر شود.

وی گفت: نحوه مطرح کردن، برخورد کردن و پایان دادن به مقوله مفاسد اقتصادی امری مشکل است؛ از این رو مسؤولان محترم باید بنشینند و برای آن فکری بکنند؛ شما نیز در محدوده خودتان که می توانید اقداماتی بکنید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزود: چرا سازمان های بازرسی قبلا اقدام نمی کنند ببینند چه خبر است؟ این مشکل انسان را رنج می دهد، آن هم در شرایطی که دشمنان از داخل و خارج دائما مشغول برنامه ریزی و توطئه هستند؛ در چنین شرایطی چرا خودمان بهانه به دست شان دهیم؛ انتظار داریم مسئولین محترم برای این مساله فکری اساسی کنند.

این مرجع تقلید همچنین بار دیگر مخالفت خود را با پرداخت یارانه نقدی به تمام افراد ابراز کرده و گفت: ما از همان ابتدا با این امر مخالفت و تأکید کردیم معنی ندارد هفتاد میلیون نفر یارانه بگیرند.

وی با تاکید بر این که باید برای این مساله فکری بشود، فرمودند: مجلس، قوه قضاییه و دولت و دیگر نهادها باید دست بدست هم دهند و این مشکل را حل کنند؛ حل این مساله هم شجاعت می خواهد.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود ضمن دعا برای حل مشکلات مردم و کشور دعا کردند.

انتهای پیام

کد N763783